Πέρασε με 2-3 από την Τύλλισο ο ΠΟΑ

Ο ΠΟΑ ήταν ανώτερος στο πρώτο ημίχρονο και κατάφερε να προηγηθεί με 0-3 .

Στην επανάληψη οι παίκτες του Μιχάλη Ζουραράκη εκμεταλεύτηκαν τον εφησυχασμό των φιλοξενούμενων και έφεραν το ματς στο 2-3 .

Το πρώτο μέρος άνηκε ολοκληρωτικά στους φιλοξενούμενους που πήραν κεφάλι στο σκορ στο 22' με κεφαλιά του Γιακουμάκη .

Οι επιθετικές βλέψειςτου ΠΟΑ συνεχίστηκαν και μετουσιώθιηκαν σε 2 γκόλ στο 42΄και στο 45' με Αννιτσάκη και Κοντό αντίστοιχα .

Το δεύτερο μέρος άνηκε στην Τύλλισο , που κατάφερε στο 60' κεφαλιά του Ελευθεράκη σε φάουλ που εκτέλεσε ο Μανιούδης να γράψει το 1-3 .

Στο 85΄ο Ελευθεράκης σε κάθετη μπαλιά που δέχτηκε πλάσαρε εύστοχα κάνοντας το 2-3 .

Στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι πίεσαν για την ισοφάριση χάνοντας μεγάλη ευκαιρία όταν σούτ του Μανιούδη βρήκε το δοκάρι στερώντας από τους γηπεδούχους να φέρουν το ματς στα ίσια .

Τύλισος: Γιανναδάκης, Καβάθη (80' Μπλεμμένος), Μαματζάκης, Παπάζογλου, Αμαραντίδης, Μυκωνιάτης (60' Σταμπούλος), Βανγκέλι (46' λ.τρ. Ελευθεράκης), Μανιαδάκης (46' Λέκα), Παγκαλάκης (60' Λιονάκης), Μανιούδης, Ευριπίδου.

ΠΟΑ: Γιαγκιόζης, Μπολάκης (46' Σαβουϊδάκης), Κατσαρός, Τσιρούδης (70' Νικόλι), Χατζηανδρέου, Κοντός, Σκουλάς (60' Κερμενίδης), Βοργιάς, Χαρίτος (46' Λουμπάκης), Γιακουμάκης, Αννιτσάκης (60' Γιαλυτάκης).