ΟΦΗ U-19 – ΠΑΣ Γιάννενα: Ικανοποιημένοι και οι δύο έμειναν στο 3-3

Ο ΠΑΣ Γιάννινα έχασε μεγάλη ευκαιρία στη Κρήτη, αφού αναδείχθηκε ισόπαλος με τον ΟΦΗ.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα έφυγε με την ισοπαλία από την Κρήτη, αφού έμεινε στο 3-3 με τον ΟΦΗ, για την 17η αγωνιστική της Super League U19.

Η ομάδα των Ιωαννίνων πήρε "κεφάλι" στο σκορ με τον Κύρκο στο 3ο λεπτό με φάουλ, ενώ στο 6ο λεπτό ο Ντόντης έκανε το 2-0, με κεφαλιά.

Ο ΟΦΗ κατάφερε να μειώσει το σκορ στο 11ο λεπτό, με τον Λέλεκα, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Χαλκιαδάκης έφερε το παιχνίδι στα ίσια σε 2-2.

Μάλιστα ο ΠΑΣ Γιάννινα πήρε ξανά το προβάδισμα σε 2-3 στο 37ο λεπτό με τον Ρίζο, το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Ο ΟΦΗ πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στο 83ο λεπτό με τον Φανουράκη, να ισοφαρίζει και να μοιράζεται από έναν βαθμό με τους Γιαννιώτες.

Συνθέσεις των ομάδων

ΟΦΗ: Σακαλίδης, Καρανάινος, Κορνιλάκης, Χνάρης, Γωνιωτάκης, Χαλκιαδάκης, Αποστολάκης, Λέλεκας, Θεοδοσουλάκης (67′ Φανουράκης), Λαμάι, Φαιτάκης.

ΠΑΣ Γιάννινα: Βρακάς, Πήλιος (84′ Γερονικολός), Ρίζος, Γωγουβίτης, Ντόντης, Τσίρης, Φερεντίνος, Λώλης (65′ Μπέλλος), Πάνος (65′ Ναούμης), Κύρκος, Ζώνιος.