Άτυχοι οι Νέοι Αλμυρού, 1-0 από τον Ανθεστίωνα (pics)

Παρά το γεγονός ότι οι Νέοι Αλμυρού έπαιξαν πολύ καλό ποδόσφαιρο έχασαν στην έδρα τους 1-0 από τον Ανθεστίωνα και αποκλείστηκαν από τη συνέχεια του κυπέλλου ΕΠΣΗ.

Ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Λεωνίδα Τιτομιχελάκη έχασε πολλές κλασικές ευκαιρίες, αντιθέσει με τον Ανθεστίωνα που με τη μοναδική φάση που έκανε, πέτυχε το γκολ και πήρε τη πρόκριση στο Final Four. Κορυφαίος για τους Νέους Αλμυρού ήταν ο Κώστας Νοδαράκης που αγωνίζεται ως δανεικός από τον Ανθεστίωνα κάνοντας δύσκολη τη ζωή των αμυντικών σε κάθε του επαφή με τη μπάλα.

Στο 13' κόρνερ του Κοτζαγιώτη, κεφαλιά του Κοκολογιανάκη έσωσε πολύ δύσκολα ο Χρονάκης.

Στο 15' από γύρισμα του Χριστοφοράκη και απόκρουση του Παγωμένου ο Δρακούλης εξ' επαφής έγραψε το 0-1.

Στο 18' μακρινό σουτ του Νοδαράκη άουτ.

Στο 28' ο Ρούκος έβγαλε μόνο τον Δάλλα που νικήθηκε από τον Χρονάκη.

Στο 29' από σέντρα του Βαρδή η κοντινή κεφαλιά του Δρακούλη άουτ.

Στο 31' από γύρισμα του Νοδαράκη ο Μαρτσέλο εξ' επαφής πλάσαρε άτσαλα άουτ.

Στο 61' γύρισμα του Σφακιανάκη στο πέναλτι στον Καφούση, εκείνος δεν έπιασε το σουτ όπως θα ήθελε και μπλόκαρε εύκολα ο Παγωμένος.

Δύο λεπτά μετά σέντρα-σουτ του Καφούση, έδιωξε με δυσκολία ο Παγωμένος σε κόρνερ.

Στο 80' σουτ του Σφακιανάκη, μπλόκαρε ο Παγωμένος.

Στο 83' σουτ του Φωτόπουλου, ο Παγωμένος απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

Στο 85' ο Ρούκος από καλή θέση σούταρε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 92' σουτ του Φινοκαλιώτη, απέκρουσε με διπλή προσπάθεια ο Χρονάκης κρατώντας το μηδέν για την ομάδα του.

Συνθέσεις

Νέοι Αλμυρού: Παγωμένος, Κοκολογιαννάκης, Τζανής(46' Στρατάκης), Μάστος, Κανάκης, Κοτζαγιώτης, Νοδαράκης, Ρούκος(88' Φινοκαλιώτης), Δάλλας(73' Κολλιορουδάκης), Βολιτάκης, Γιούμπα(46' Φιτσοδασκαλάκης).

Ανθεστίωνας: Χρονάκης, Μακρογιαννάκης(63' Κλάδος), Γκιούνγκα, Βαρδής, Δρακάκης, Χότζα, Χριστοφοράκης(63' Ανυφαντάκης), Τρουλάκης, Καφούσης(63' Φωτόπουλος), Μπερνίκου, Δρακούλης.