Με χατ τρικ του Βατσινά ο Αετός 5-1 τον ΟΦΑΜ

Με μεγάλο πρωταγωνιστή και σκόρερ τριών γκολ ο Αετος νίκησε στο γήπεδο του ΕΓΟΗ τον ΟΦΑΜ με 5-1.

Ο Αετός εκμεταλεύτηκε τα τραγικά αμυντικά λάθη του ΟΦΑΜ και πήρε μια άνετη νίκη. Ο ΟΑΦΜ στο πρώτο ημίχρονο είχε κάποιες καλές επιθετικές προσπάθειες με τον Ανδρέα Στρατήγη και τον Σκουλούδη αλλά πέραν τούτου ουδέν.

Στο 6' από μπάσιμο και πάσα του Άγγελου Σπαχή ο Βατσινάς με άψογο πλασέ έκανε το 0-1.

Στο 10' απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αερακη η μπάλα λίγο άουτ.

Στο επόμενο λεπτό σε αντεπίθεση του ΟΦΑΜ ο Ανδρέας Στρατήγης μπήκε στην περιοχή και με δεξί διαγώνιο σουτ έκανε το 1-1.

Στο 19' από νέα πάσα του Άγγελου Σπαχή ο Βατσινάς με άψογη κίνηση και δυνατό συρτό σουτ έγραψε το 1-2.

Στο 22' ξαφνικό μακρινό σουτ του Βατσινά απέκρουσε πολύ δύσκολα ο Σαμαριτάκης.

Στο 33' από αδράνεια της άμυνας του ΟΦΑΜ ο Βατσινάς εύκολα με πλάσε έγραψε το 1-3.

Στο 35' νέο λάθος στην άμυνα του ΟΦΑΜ άλλα αυτή τη φορά ο Βατσινας σούταρε από κοντά άουτ.

Φοβερή φάση για τον ΟΦΑΜ στο 39' με τον Σκουλούδη να σουτάρει στο δοκάρι, στην επαναφορά σούταρε ο Ανδρέας Στρατήγης και απέκρουσε με τα πόδια ο Μπαγκέρης.

Στο 50' πάσα του Άγγελου Σπαχή, ο Κεφαλογιάννης με πλασέ έκανε 1-4.

Στο 59' μαγική πάσα του Βιτώρου στον Βατσινά που πέρασε τον τερματοφύλακα αλλά πλάσαρε άουτ.

Στο 63' φοβερή ενέργεια και πλασέ του Βιτώρου μέσα από την περιοχή για το 1-5.

Συνθέσεις

ΟΦΑΜ: Σαμαριτάκης(46' Ανταλουδάκης), Ορφανός, Ανδρεαδάκης, Ταμπακας, Γενιτσαρίδης, Σκουλούδης(46' Καπίρης), Αεράκης, Στρατήγης Α., Στρατήγης Π., Τσαμπουράκης.

Αετός Ανωγείων: Μπαγκέρης, Μέμος, Κονιός(20' Βιτώρος λ.τ.), Παπαντωνάκης(63' Καλομοίρης), Τζιβελάκης, Ιωαννίδης(65' Ξυλούρης), Σπαχής Αγγ., Μπέρκης(65' Σαλούστρος), Κεφαλογιάννης, Βατσινάς, Ανδρικάκης