Super League 2: Έμεινε στην ισοπαλία η ΑΕΚ Β' με τον πρωτοπόρο Λεβαδειακό

Mετά από τρία ματς με ισάριθμες νίκες και παθητικό ενός γκολ ο πρωτοπόρος του 2ου ομίλου της Super League 2, Λεβαδειακός υποχρεώθηκε σε εντός έδρας ισοπαλία από την ΑΕΚ Β'

Το τελικό 2-2 στη Λιβαδειά διαμορφώθηκε στα πρώτα 25 λεπτά της αναμέτρησης με την ομάδα του Νίκου Παναγιωτάρα να μπαίνει φουριόζα και να προηγείται με 0-2 χάρη σε δύο γκολ του Γιούση.

Το πρώτο με πέναλτι (14', ανατροπή Μιτάι από Μεχία) και το δεύτερο με σουτ (21'), από ασίστ του Ιατρούδη.

Ωστόσο η αντίδραση των Βοιωτών ήταν εξίσου θυελλώδης και σε τέσσερα λεπτά έφεραν το ματς στα ίσα με σουτ των Κωνσταντινίδη (23', από πάσα του Μεχία) και Νίλι (25').

Λεβαδειακός ΑΕΚ Β

Μάλιστα θα μπορούσαν να γυρίσουν το ματς …τούμπα, αλλά στο 60' ο Χατζηεμμανουήλ απέκρουσε πέναλτι (ανατροπή Παναγιώτου από Τζούντα Γκαρσία) του Πολέτο που στην επαναφορά αστόχησε!

Super League: Μόνος πρώτος ο Λεβαδειακός, ήττα της ΑΕΚ Β' από την Κηφισιά

Ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων σταμάτησε στις καθυστερήσεις και πλασέ του Βρακά.

Έτσι η δεύτερη ομάδα της ΑΕΚ διατήρησε το αήττητο της για 4ο αγώνα (2ν. – 2 ισοπ)

Λεβαδειακός (Ταουσιάνης): Μάρκοβιτς, Μπάχανακ, Χάμοντ, Μεχία, Νίλι, Πολέτο, Μουτίνιο (73′ Βρακάς), Μπαρμπόσα (61′ Δούμτσιος), Λιάγκας, Παναγιώτου, Κωνσταντινίδης.

ΑΕΚ Β (Παναγιωτάρας): Χατζηεμμανουήλ, Σταμούλης, Κορνέζος (73′ λ.τ Γιαννούτσος), Λάτσι, Μπούσης, Μπάμπης, Γερολέμου, Γιούσης, Τζούντα Γκαρσία (69′ Ευθ. Χριστόπουλος), Ιατρούδης (73′ Γκολφίνος), Μιτάι (90+1′ Ραντόνια).

Διαιτητής: Παπαπέτρου (Αθηνών)

Βοηθοί: Μπαλτάς, Οικονόμου (Αχαΐας)

Κίτρινες: Νίλι, Λιάγκας – Ιατρούδης, Γερολέμου, Ευθ. Χριστόπουλος