Α2: Άλλη μία ήττα για την Τύλισο στα play off

Δεν μπορεί να σηκώσει κεφάλι η Τύλισος στα play off της Α2 χάνοντας και από την Αγία Βαρβάρα με σκορ 2-1. Στο πρώτο ημίχρονο μέχρι το 25' η ομάδα του Μιχάλη Ζουραράκη έπρεπε να νικάει αλλά ο τερματοφύλακας Μυλωνάκης της Αγίας Βαρβάρας έκανε τρομερές αποκρούσεις. Μετά το ημίωρο οι φιλοξενούμενοι ανέβηκαν και κατάφεραν να βάλουν δύο γκολ σε μικρό χρονικό διάστημα. Στο δεύτερο μέρος η Τύλισος μείωσε το σκορ αλλά δεν μπόρεσε να πάριε ούτε την ισοπαλία.

Στο 3' ο Σηφάκης βγήκε τετ α τετ αλλά το σουτ απέκρουσε ο Μυλωνάκης.

Στο 4' σέντρα Μαματζάκη, κεφαλιά Μανιούδη, απέκρουσε ο Μυλωνάκης και πάλι.

Στο 7' πάσα του Παγκαλάκη, άφησε έξυπνα ο Ελευθεράκης, ο Μανιούδης σούταρε άουτ.

Στο 14' Κοντινή κεφαλιά Χατζηγεωργίου απέκρουσε ο Τσαχάκης.

Ενώ η Τύλισος στεκόταν καλύτερα η Αγία Βαρβάρα στο 30 έκανε το 0-1 με τον Λέλεκα και το 0-2 στο 35 με τον Σόρα.

Στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 70' ο Κεφάκης μείωσε σε 1-2 αλλά η Τύλισος δεν μπόρεσε να ισοφαρίσει το παιχνίδι αν και προσπάθησε, πιέζοντας πάρα πολύ την άμυνα της Αγίας Βαρβάρας.

Συνθέσεις

Τύλισος: Τσαχάκης, Λυγεράκης, Μαματζάκης, Παπάζογλου, Ευριπίδου, Ελευθεράκης, Κεφάκης, Μανιαδάκης, Παγκαλάκης, Μανιούδης.

Αγία Βαρβάρα: Μυλωνάκης, Φωτάκης, Μαρής, Σιαπλαούρας, Σόρα, Γαρεφαλάκης, Σαϊτάκης, Λέλεκας, Χασουράκης, Χατζηγεωργίου, Βαλαμούτσουνος.