Εντυπωσιακοί οι Νέοι Αλμυρού 4-0 τη Ροδιά

Με μεγάλο πρωταγωνιστή και σκόρερ τριών γκολ τον Κώστα Νοδαράκη οι Νέοι Αλμυρού νίκησαν στην Τύλισο με 4-0 τη Ροδιά.

Μετά τα πρώτα δέκα λεπτά που η Ροδιά ήταν καλή και έχασε μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί, οι Νέοι Αλμυρού κυριάρχησαν και έφτασαν άνετα στην νίκη έχοντας κορυφαίους τους Νοδαράκη, Κοτζαγιώτη, Κολλιορουδάκη και Κοκολογιανάκη. Με αυτή τη νίκη η ομάδα του Λεωνίδα Τιτομιχελάκη συνεχίζει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας της Β2 ΕΠΣΗ πηγαίνοντας φουλ για τον τίτλο.

Στο 13' φοβερή μπαλιά του Λεμονάκη, ο Κότσι βγήκε τετ α τετ αλλά με σωτήρια έξοδο ο Βασιλάκης κράτησε το μηδέν.

Στο 15' δυνατό συρτό σουτ του Νοδαράκη έπεσε και μπλόκαρε ο Δαμιανάκης.

Στο 20' κόρνερ του Κοτζαγιώτη μόνος στο δεύτερο δοκάρι ο Κοκολογιανάκης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα άουτ.

Στο 24' ο Λεβεντάκης έκανε λάθος και στη συνέχεια ανέτρεψε τον Κολλιορουδάκη, δόθηκε το πέναλτι και ο Νοδαράκης ευστόχησε γράφοντας το 0-1.

Στο επόμενο λεπτό από πάσα του Δάλλα ο Νοδαρακης σούταρε, η μπάλα πήγε την γραμμή του τέρματος πέρασε μέσα η μισή, ο βοηθός έδειξε σέντρα και 0-2 κάτω από τις δικαιολογημένες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων.

Στο 42' ο Νοδαράκης από καλή θέση μέσα στην περιοχή σούταρε στα χέρια του Δαμιανάκη.

Στο 45' απευθείας κόρνερ του Μπλεμένου και φοβερή απόκρουση του Βασιλάκη ενώ η μπάλα πήγαινε μέσα.

Στο 50' από σέντρα του Κοτζαγιώτη, κοντινή κεφαλιά του Κανάκη, άουτ.

Στο 54' κόρνερ Μπλεμένου κεφαλιά του Δεληγιαννίδη από κοντά απέκρουσε ο Βασιλάκης.

Στο 62' ο Νοδαράκης έφυγε στην κόντρα πλάσαρε άψογα τον Δαμιανάκη γράφοντας το 0-3.

Στο στο 79' από έξοχη ενέργεια του Κολλιορουδάκη ο Δάλλας με πλασέ έκανε το 0-4.

Συνθέσεις

Ροδιά: Δαμιανάκης, Πετούσης(46' Μιχαλάκης), Λειβαδίτης(46' Μαραυγάκης), Δεληγιαννίδης, Βαμβουκάκης, Σταματάκης, Οικονόμου, Λεβεντάκης, Κότσι, Μπλεμένος, Λεμονάκης.

Νέοι Αλμυρού: Βασιλάκης, Κοκολογιανάκης, Στρατάκης, Μάστος, Κανάκης, Κοτζαγιώτης(85' Κοκολογιαννάκης Ι.), Δάλλας(75' Φιτσοδασκαλάκης), Βολιτάκης, Νοδαράκης(85' Φινοκαλιώτης), Κολλιορουδάκης, Ρούκος(70' Γιούμπα).