Άδικη ήττα για την Ροδιά με 1-0 από τον Ραύκο

Σπουδαία νίκη που του δίνει ώθηση για την παραμονή στην κατηγορία πανηγύρισε ο Ραύκος κερδίζοντας την Ροδιά με 1-0 για την 15η αγωνιστική της Β2 ΕΠΣΗ. Έντονα παράπονα για την διαιτησία από τους φιλοξενούμενους.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με αρκετά καλό ρυθμό και για τις δύο ομάδες οι οποίες έψαχναν το «τρίποντο» για διαφορετικούς λόγους.

Η Ροδιά άγγιξε το γκολ στο 13ο λεπτό, ωστόσο η προσπάθεια του Λεμονάκη σταμάτησε στο δοκάρι του Καλομοίρη.

Ο Ραύκος όσο περνούσε η ώρα έπαιρνε μέτρα στο γήπεδο και στο 18ο λεπτό μετά από σέντρα του Μποάνκα ο Καπελώνης με ωραία κεφαλιά κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-0.

Στην συνέχεια η Ροδιά ανέβασε την απόδοση της για να καταφέρει να ισοφαρίσει πριν το ημίχρονο, ωστόσο οι γηπεδούχοι είχαν διαβάσει αρκετά καλά το ματς και πήγαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους αποτέλεσμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Ζαχαρία Ντουλάκη πίεσε για την ισοφάριση, ανέβασε τις γραμμές της, ενώ ο Ραύκος προσπαθούσε κατά κύριο λόγο με κόντρα επιθέσεις να «καθαρίσει» το ματς, χάνοντας τεράστια ευκαιρία για να κάνει 2-0 με τον Καπελώνη, όμως η προσπάθεια του σταμάτησε στο δοκάρι.

Οι φιλοξενούμενοι σπατάλησαν αρκετές ευκαιρίες στο τελευταίο εικοσάλεπτο για να ισοφαρίσουν με αποκορύφωμα το δοκάρι του Λεβεντάκη στο 95ο λεπτό. Το σκορ δεν άλλαξε και έτσι ο Ραύκος πανηγύρισε μια νίκη… χρυσάφι που του δίνει το δικαίωμα να ελπίζει για παραμονή στην κατηγορία.

Αξίζει να σημειωθεί πως οι φιλοξενούμενοι έχουν έντονα παράπονα από την διαιτητική τριάδα της αναμέτρησης για σφυρίγματα που δεν πήραν.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ραύκος: Καλομοίρης, Θεοδοσίου, Ξυλούρης, Φραγκούλης, Καπελώνης(65' Παπαδάκης Γ.), Μανουσάκης, Βραχασωτάκης(85' Νικολαϊδης Γ.), Περγαντής, Μποάνκα(80' Μακρυδάκης), Χριστοδουλάκης, Καρτσάκης.

Ροδιά:  Χαρκιωλάκης, Πετούσης, Λειβαδίτης, Δεληγιαννίδης, Λεβεντάκης, Ντουλάκης(λ.τ. 40' Μαστροβασίλης), Κότσι, Μαραυγάκης, Μιχαλάκης, Σταματάκης, Λεμονάκης