Γκόλ και θέαμα με 5-5 ο ΠΑΟ Κρουσώνα με τον ΠΑΝΟΜ

Ο ΠΑΟΚρουσώνα μπήκε πολύ δυνατά στην αναμέτρηση και άνοιξε το σκορ μόλις στο 3' με τον Κουτσογιαννάκη!

Λίγα λεπτά αργότερα έγινε και το 2-0 με κεφαλιά του Πήλιου μετά από σέντρα του Ανωγειανάκη στο 12'.

Μετά τα δύο αυτά τέρματα ο ΠΑΝΟΜ ισορρόπησε το ματς και κατάφερε μέσα σε διάστημα τριών λεπτών να φέρει το ματς στα ίσα με δύο δικά του τέρματα.

Αρχικά ο Περογαμβράκης στο 21' έκανε το 2-1 και στην συνέχεια δύο λεπτά μετά ο Νικόλι έκανε το 2-2 για τον ΠΑΝΟΜ.

Και εκεί που όλα έδειχναν ότι το φοβερό πρώτο μέρος θα λήξει ισόπαλο είδαμε τους Μαλιώτες να ολοκληρώνουν την μεγάλη ανατροπή με τον Περογαμβράκη και πάλι στο 43' για το 2-3.

Παρ' όλα αυτά ο Μπαμπουλάκης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 3-3 στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων αλλά και πάλι ο ΠΑΝΟΜ είπε την τελευταία κουβέντα στο εξωπραγματικό πρώτο μέρος με τον Καουκάκη να βάζει απευθείας φάουλ και να διαμορφώνει το 3-4 στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο ρυθμός συνέχισε να είναι γρήγορος και ο ΠΑΝΟΜ με την συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού έκανε το 3-5 με τον Συσκάκη μετά από σέντρα του Περογαμβράκη.

Η απάντηση σε αυτό το τέρμα ήταν άμεση για τους γηπεδούχους με τον Μπαμπουλάκη να εκτελεί εύστοχα και το δεύτερο τέρμα που κέρδισε η ομάδα του στο 62' και να κάνει το 4-5.

Στο 70' ο ΠΑΟΚρουσώνα έφτασε και στο 5-5 με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Κουτσογιαννάκη στο ματς.

Στα επανομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με αποτέλεσμα το 5-5 να είναι και το τελικό σκορ.

ΠΑΟΚρουσώνα: Γεωργίου, Λιοδάκης, Μπαμπουλάκης, Πήλιος, Τζοράκης, Μαγάκης, Σκούφος, Παπαδιός, Ανωγειανάκης, Κουτσογιαννάκης, Σακλαμάκης

ΠΑΝΟΜ: Κανετάκης, Νικόλι, Δρίτσας, Μαυρίδης, Κατσούλης, Μπορμπουδάκης, Παπαδάκης, Καουκάκης, Περογαμβράκης, Κούτουλας, Συσκάκης