Συνέχισαν τα Κάναρια τις νίκες με 6-1 την Ροδιά στο Μαρτινέγκο

Η ομάδα των Καναριών ήταν σαφώς ανώτερη από την Ροδιά που δεν βρέθηκε σε καλή μέρα

Μολις στο 1ο λεπτό ο Πάπα με φοβερό σουτ έξω από την περιοχή έγραψε το 1-0 για τους παίκτες του Παναγιώτη Κορδονούρη.

Στο 8' ένα δυνατό σουτ του κατσαβούνη έξω από την περιοχή απέκρουσε δύσκολα ο Χαρκιολάκης.

Στο 10΄ ο βασιλειαδης μπηκε μόνος απο δεξιά πλευρά και αντί να πασάρει σούταρε απελπιστικά άουτ.

Στο 26΄ύστερα από σέντρα του Βαμβουκάκη,ο Κότσι έπιασε μονοκόμματο σουτ που τελικά κατέληξε ψηλά άουτ .

Στο 32΄ ο Νίκος Βασιλάκης πέτυχε ένα πολύ όμορφο γκολ με μακρυνο σουτ στο "Γ" εγραψε το 2-0.

Η πίεση των γηπεδούχων δεν σταμάτησε και στο 38΄ απο λάθος του Βαλεντινου Λεβεντάκη και πήρε την μπάλα ο Κατσαβούνης και έκανε ασίστ στον Παντερμαράκη που πλάσαρε εύκολα για το το 3-0 .

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι δεν μείωσαν την απόδοση τους και κατάφεραν στο 52' με τον Πασπαράκη και στο 62' με τον Κτιστάκη να διευρύνουν ακόμη περισσότερο τον δείκτη του σκορ σε 5-0 .

Η Ροδιά απάντησε στο 69΄ με γκόλ του Δεληγιαννίδη να μειώσει σε 5-1 .

Ο Κτιστάκης στο 87' με ατομικη ενεργεια πέρασε και τον τερματοφύλακα Χαρκιολάκη και έκανε το τελικό 6-1.

Λίγο πριν την λήξη του αγώνα έγινε και ένας σοβαρός τραυματισμός ποδοσφαιριστή της Ροδιάς Βαμβουκάκη,ο οποίος αποχώρησε και θα μεταφερθεί σε εφημερεύον νοσοκομείο. Η πρώτη εκτίμηση αναφέρεται υποψία κάταγμα περόνης , γεγονός που μπορεί να τον κρατήσει 2-3 βδομάδες εκτός αγωνιστικών χώρων .

Κανάρια: Παπαδάκης,Βασιλειάδης,Μαυροειδής,Βασιλάκης,Διγενής,ΚΑτσαβούνης,Κατσούρι,Πάπα,Πασπαράκης,Βασιλάκης,Παντερμαράκης

Ροδιά: Xαρκιολάκης,Πετούσης,Λειβαδίτης,Βαμβουκάκης,Λεβεντάκης,Οικονόμου,Κότσι,Μπλεμένος,Δεληγιαννίδης,Σταματάκης,Μαραυγάκης