Γκολ και θέαμα στη Βαγιά το Ασήμι 7-3 τον ΟΦΑΜ με καρέ του Στεφανάκη (φώτο)

Σε παιχνίδι χωρίς σκοπιμότητα που έγινε στο γήπεδο του ΕΓΟΗ το Ασήμι επικράτησε με 7-3 του ΟΦΑΜ.

Το Α΄ ημίχρονο βρήκε τη φιλοξενούμενη ομάδα του Ασημίου μπροστά στο σκορ με 3-1 με τέρματα που πέτυχαν οι Στεφανάκης (2) και Χατζάκης. Για τους γηπεδούχους είχε μειώσει σε 1-2 ο Γουβιανάκης.

Στην επανάληψη ο ΟΦΑΜ έχασε πέναλτι με το Γιαννόπουλο να εκτελεί και το Ντάγκινη να αποκρούει. Στη συνέχεια με δύο τέρματα του Τσαφαντάκη το Ασήμι προηγήθηκε με 1-5

Στο 59΄ ο Ανδρεαδάκης με ωραίο πλασέ μείωσε σε 2-5 για τον ΟΦΑΜ, με το Ασήμι στο 65΄ από μπαλιά του Χατζάκη και πλασέ του Στεφανάκη να ανεβάζει το δείκτη του σκορ στο 2-6.

Στο 75΄και πάλι ο Ανδρεαδάκης με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή πέτυχε το 3-6, για να έρθει στο 88΄ και πάλι ο Στεφανάκης και με ψηλοκρεμαστό πλασέ να διαμορφώσει το τελικό 3-7 για την ομάδα του Ασημίου.

ΟΦΑΜ: Ανταλουδάκης, Ορφανός, Καπίρης, Τουμπάκης, Λαδουκάκης, Γιαννόπουλος, Πανταζής, Τσαμπουράκης, Ανδρεαδάκης, Στρατήγης Π., Γουβιανάκης

ΑΣΗΜΙ: Ντάγκινης, Χατζηπαυλίδης, Μακράκης , Σφακιανάκης, Καραταράκης, Ανδρεαδάκης, Χατζάκης, XHAFERI, Τσαφαντάκης, Μακράκης Γ., Στεφανάκης