Πέρασαν και από τους Αγίους Δέκα οι Νέοι Αλμυρού

Δεν σταματάνε πουθενά οι Νέοι Αλμυρού που κέρδισαν αυτή τη φορά την Γόρτυνα με 3-0 στους Αγίους Δέκα.

Η ομάδα του Λεωνίδα Τιτομιχελάκη ήταν για άλλο ένα παιχνίδι εξαιρετική και κατάφερε να προηγηθεί με εύστοχο σουτ του Νοδαράκη με το 0-1 να είναι και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος οι Νέοι Αλμυρού δεν έριξαν τον ρυθμό τους και προσπάθησαν να βάλουν και άλλα γκολ για να κλειδώσουν τη νίκη.

Το δεύτερο γκολ για τους Νέους ήρθε από τον πολύ καλό Βολιτάκη στο 58' και περίπου πέντε λεπτά μετά ο ίδιος παίκτης με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έκανε το 0-3 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Με αυτή τη νίκη οι Νέοι Αλμυρού μένουν μόνοι πρώτοι στην βαθμολογία της Β2 κατηγορίας με 47 βαθμούς ενώ δεύτερο παρέμεινε το Άλογο με 44 βαθμούς.

Συνθέσεις

Γόρτυς: Αλεβυζάκης, Κλεβίν, Κουριδάκης, Ξαγοραράκης, Ψιμοπουλάκης Κ., Σαβοϊδάκης, Ρομπέρτο, Μάλλο, Κυριακάκης, Γιοτοπούλι, Μηναδάκης.

Νέοι Αλμυρού: Βασιλάκης, Κοκολογιαννάκης Γ., Στρατάκης, Μάστος, Κοτζαγιώτης, Βολιτάκης, Κολλιοραδάκης, Ρούκος, Κανάκης, Μαρτσέλο, Νοδαράκης.