Ανώτερος ο Ζαρός επικράτησε με 1-5 της Ροδιάς

Εύκολη νίκη με 5-1 πανηγύρισε ο Ζαρός στην έδρα της Ροδιάς για την 21η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β' ΕΠΣΗ και ανέβηκε στην δεύτερη θέση του πρωταθλήματος, έχοντας ένα παιχνίδι παραπάνω από το Άλογο Μαλεβιζίου.

Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους στο 20' ο Εφραίμ Αλμπαντάκης, με τη Ροδιά να καταφέρνει να ισοφαρίσει με τον Ξενίδη στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης.

Από εκεί και πέρα όμως, ο Ζαρός ανέβασε την απόδοση του και με τον Λεμονάκη πήρε ξανά προβάδισμα στο σκόρ στο 32', ενώ τέσσεερα λεπτά μετά το 3-1 έκανε ο Ξεκαρδάκης ύστερα από κεφαλιά ασίστ του Σηφάκη .

Στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 51 ξανά ο Ξεκαρδάκης με όμορφη προσπάθεια πέτυχε και το 4-1 για τους φιλοξενούμενους .

Το τελικό 1-5 έγραψε στο 65' ο αρχηγός της ομάδας Βαγγέλης Αλμπαντάκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Το σκόρ δεν άλλαξε μέχρι το τελικό σφύριγμα του διαιτητή .

Ροδιά: Μιχαλάκης, Πετούσης, Λειβαδίτης, Βαμβουκάκης, Μαραυγάκης, Οικονόμου, Ξενίδης, Μπλεμένος (46' Ντουλάκης), Ζεϊμπεκέλης, Σταματάκης (46' Μαν. Λεμονάκης), Αρτιζόνε (52' Τ.Παπαδάκης).

Ζαρός: Φιλιουδάκης (70' Αλεξάκης), Σαριδάκης, Ρομπογιαννάκης (60' Ραπτάκης), Νικ. Λεμονάκης, Εφρ. Αλμπαντάκης, Καργάκης, Καπετανάκης, Γιατρομανωλάκης (60' Τζαγκαράκης), Σηφάκης (56' Μάτσας), Β. Αλμπαντάκης, Ξεκαρδάκης