Με 4-3 η Δαμάστα ηττήθηκε στο φιλικό με τον Ρούβα

Ένας φιλικός αγώνας με πολλά γκόλ έγινε στην Γέργερη με τις δύο ομάδες να σκοράρουν κατά βούληση και το σκόρ να σταματάει στο 4-3 υπέρ των γηπεδούχων .

Το σκορ άνοιξε για τον Ρούβα ο Περογαμβράκης, με τη Δαμάστα να απαντάει με ανατροπή, με τους Τσουβάρα και τον Κλαπάκη να διαμορφώνουν το 1-2 του ημιχρόνου. Στο δεύτερο, ο Ρούβας μπήκε δυναμικά και ισοφάρισε σε 2-2 με τον Τσατσάκη, ενώ ο Περογαμβράκης έφερε νέα ανατροπή στο ματς για το 3-2!

Η Δαμάστα δεν άργησε να απαντήσει και με τον Μηναδάκη έγραψε το 3-3, για να έρθει ο Χριστοφοράκης δύο λεπτά πριν το τέλος να διαμορφώσει το τελικό 4-3!

Ρούβας: Ζερβός, Χαλκιαδάκης, Τσατσάκης, Περιβολάρης, Καλεμάκης, Ζερβός Μύρ., Απλαδάς, Ξημεράκης Αγ., Ντέτσικας, Χριστοφοράκης, Περογαμβράκης

Έπαιξαν και οι: Φουκάκης, Ξημεράκης Γ., Σεΐχ, Μαστραχάς, Παπαγιαννάκης.

Δαμάστα: Πουλάκης, Σινάνι, Αποστολάκης, Πεταλάκης, Λαμπράκης, Κόκκινος, Κοσμάς, Κλαπάκης, Τσουβάρας, Στρατηγάκης, Ταμπάκης

Έπαιξαν και οι: Δομοσίδης, Ανυφαντάκης, Σερλιδάκης, Χαραλαμπάκης, Δεληγιαννάκης, Κουτσοποδιώτης, Μυφτάρι, Μηναδάκης, Στρατήγης.