Ανώτερος ο ΠΑΟΚ παρά την ήττα με 1-2 από τον ΑΟΤ

Λίγο πριν την έναρξη του πρωταθλήματος, ο ΠΑΟΚ στο φιλικό παιχνίδι που έδωσε στο γήπεδο του με έναν πολύ δυνατό αντίπαλο τον ΑΟΤ ηττήθηκε με 1-2 .

Ο ΠΑΟΚ παρά την ήττα έδειξε πολύ καλή εικόνα περισσότερο στο πρώτο μέρος και λιγότερο στο δεύτερο ημίχρονο , οι γραμμές ήταν σε κοντινές αποστάσεις μεταξύ και δεν άφησαν πολλά περιθώρια στον ΑΟΤ στο πρώτο μέρος να αναπτυχθεί .

Στο 8 μετά από κόρνερ του Ανωγειανάκη αναταραχή στην άμυνα του ΑΟΤ με προβολή ο Σηφάκης έγραψε το 1-0 .

Στο 10 ατομική ενέργεια Μεταξάκη σέντρα από τα αριστερά στο πέναλτι, σούταρε ο Κουράκης λίγο άουτ.

Στο 21 σέντρα του Γαρεφαλάκη από δεξιά στον δεύτερο δοκάρι, στοπαρε ο Μεταξάκης αλλά σούταρε ελάχιστα άουτ.

Στο 25 απευθείας φάουλ του Σενκα απέκρουσε εντυπωσιακά ο Βλαχάκης.

Στο 36 ο Κουράκης έβγαλε σε καλή θέση τον Γαρεφαλάκη που σούταρε συρτά, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο τερματοφύλακας Δημαράκης.

Ένα λεπτό μετά από αντεπίθεση του ΑΟΤ ο Γκελοσάνι έδωσε στο ύψος της περιοχής στον Παπαδάκη που με πλασέ ισοφάρισε σε 1-1 .

Στο 46 από λάθος του Κανδυλάκη ο Κουκούλης από την μικρή περιοχή σημάδεψε το δοκάρι του Βλαχάκη.

Ανατροπή στο σκορ για τον ΑΟΤ με εξαιρετικό πλασέ το Σένκα μέσα από την περιοχή έγραψε το 1-2 .

Στο 75 ο Κουράκης έκανε εξαιρετική πάσα, ο Μεταξάκης που φάνηκε να φεύγει από κανονική θέση σκόραρε αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Στο 87 σουτ του Καργάκη δύσκολη απόκρουση από τον Γιαννακάκη .

Ένα δυνατό φιλικό που αφήνει υποσχέσεις για την έναρξη του πρωταθλήγματος για το επίπεδο ετοιμότητας για τους ποδοσφαιριστές του προπονητή του ΠΑΟΚ Βασίλη Κρασανάκη .

ΠΑΟΚ: Βλαχάκης, Βαρδής, Κανδυλάκης, Σηφάκης, Κουτσογιαννάκης, Παπαδιός, Ανωγειανάκης, Γαρεφαλάκης, Μεταξάκης, Κουράκης, Γιαλυτάκης

Για τον ΠΑΟΚ αγωνίστηκαν και οι Τριαντής, Μεμοτσελα, Σκούφος,Γιαννακάκης

ΑΟΤ: Δημαράκης, Λούσι, Κουρουθιανάκης, Δουλγεράκης, Βρεττός, Αριστεινίδης, Κουκούλης, Γκελοσάνη ,Παπαδάκης, Σένκα, Φραγκιαδουλάκης