Εύκολα με 3-1 ο Άγιος Δημήτριος την Ομόνοια Καλλιθέας

Με νίκη ξεκίνησε το πρωτάθλημα της Α2 ο Άγιος Δημήτριος που νίκησε στον Κρουσώνα την σκληροτράχηλη Ομόνοια με 3-1.

Ο Άγιος Δημήτριος ήταν καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και θα μπορούσε να πετύχει περισσότερα γκόλ απέναντι σε μια ομάδα με ελάχιστη δημιουργία .

Στο πρώτο ημίχρονο έγινε δυνατό παιχνίδι κυρίως από πλευράς Ομόνοιας με τον Άγιο Δημήτριο όμως να είναι καλύτερος αν και έχασε με μάλλον ελαφρύ τραυματισμό το μεγάλο επιθετικό του όπλο τον Κώστα Σωτήρχο.

Ένα λεπτό μετα την αποχώρηση του στο 30ο λεπτό, ο Άγιος Δημήτριος άνοιξε το σκορ με σουτ του Ψωμά και στο 40 ο Μανιαδής με νέο σουτ έκανε το 2-0.

Ο Άγιος Δημήτριος εκτός από τα δυό γκολ είχε και ισάριθμα δοκάρια με τους Χουδετσανάκη και Μανιαδή.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άγιος Δημήτριος συνέχισε να είναι καλύτερος έχασε ευκαιρίες και έκανε το 3-0 με τον Μπελαδάκη για να μειώσει με φάουλ στο τελικό 3-1 η Ομόνοια.

Αγίος Δημήτριος: Καφετζάκης, Γερομαρκάκης,Παπουτσιδάκης, Γιαννόπουλος,Χουδετσανάκης, Παπουτσιδάκης Ι.,Μανιαδής, Ψωμάς, Σωτήρχος, Μπελαδάκης Παπαδάκης

Ομόνοια :Καλογεράκης, Μπουγάς, Σωτηρόπουλος, Δασκαλάκης ,Μαυρόπουλος, Παπαδάκης, Παπαδόγιωργάκης, Πολιτης, Πουλακάκης,Λουλάκης Μπαντούνας