Στο ριλαντί ο ΠΑΟΚ 0-2 εκτός έδρας την Μινωική

Χωρίς να εντυπωσιάσει με την απόδοση του ο ΠΑΟΚ νίκησε εκτός έδρας την Μινωική με 2-0 στο γήπεδο του Πανεπιστημίου και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας μαζί με ΠΟΑ και Ανθεστίωνα.

Στο πρώτο μέρος ο ΠΑΟΚ δυσκολεύτηε πολύ στην ανάπτυξη του παιχνιδιού ενώ κινδύνεψε σε στιγμές να δεχθεί γκόλ.

Στο δεύτερο μέρος με κάποιες εξάρσεις στην απόδοση του έβαλε δύο γκόλ και πήρε την νίκη και τους 3 βαθμούς .

Στο 4ο λεπτό από κάθετη πάσα του Σηφάκη ο Γαρεφαλάκης σε τετ α τετ πλάσαρε και απέκρουσε ο Αμπατζής .

Στο 11 από σέντρα του Μαρκόπουλουκαι πλασε του Κουρουγκιαβούρη από κοντά μπλόκαρε ο Βλαχάκης.

Στο 24' μετά από λάθος του Αμπατζή ο Κουράκης μόνος τουαπέναντι από τον τερματοφύλακα δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την ευκαιρία και διόρθωσε το λάθος του ο τερματοφύλακας μπλοκάροντας την μπάλα.

Στο 30 μπαλιά του Κουράκη και δυνατό σούτ του Γαρεφαλάκηη μπάλα τράνταξε το δοκάρι, ένω ένα λεπτό αργότερα σουτ του Κουράκη έπιασε σωτήρια ο Αμπατζής .

Στο 47' από κάθετη μπαλιά του Σηφάκη,ο Κουράκης βρέθηκε μόινος τοιυ στην μικρή περιοχή όμως έστειλε την μπάλα άουτ.

Στο 52' μετά παό σέτνρα του Πατσάκη και κεφαλιά του Κουρουγκιαβούρη απέκρουσε ο Βλαχάκης εντυπωσιακά σε κόρνερ .

Στο 57΄ σέντρα του Κουτσογιαννάκηη μπάλα κόντραρε σε αμυντικό στρώθηκε στον Μεμοτσέλα και αυτός με δυνατό σουτ έγραψε το 0-1 για τον ΠΑΟΚ.

Στο 71' από μακρυνή μπαλιά του Ανωγειανάκηο Μεταξάκης από καλή θέση απέκρουσε ο Αμπατζής, ενώ λίγα λεπτά αργότερα στο 75' κάθετη πάσα του Ανωγειανάκη,ο Μεταξάκης τσίμπησε την μπάλα από τον τερματοφύλακα και σε κενό τέρμα έγραψε το 0-2 .

Στις καθυστερήσεις του αγώνα μια σέντρα του Σκούφου και κοντινή κεφαλιά του Μεταξάκη απέκρουσε δύσκολα ο Αμπατζής .

Μινωική: Αμπατζής,Καραντινάκης,Κουρουγκιαβούρης,Ρεμιγιάκης,Τσαμπουράκης,Ανδρεαδάκης,Καστελλιανάκης,Μαγάκης (λτρ.28' Χαλκιαδάκης), Μαρκόπουλος, Φραγκούλης,Πατσάκης (60' Ρουμελιώτης)

ΠΑΟΚ:Βλαχάκης,Κανδυλάκης,Γιαλυτάκης,Σηφάκης,Στεφανάκης,Ανωγειανάκης,Κουτσογιαννάκης,Παπαδιός, Γαρεφαλάκης(54' Μεταξάκης),Κουράκης(78' Σκούφος),Μεμοτσέλα(73' Τριάντης)