Δίκαιη ήττα για Νέους Αλμυρού Β' με 8-0 από τον Θρίαμβο Αναλήψεως

O Θρίαμβος Αναλήψεως δε δυσκολεύτηκε να ξεπεράσει το εμπόδιο των Νέων Αλμυρού Β', επικρατώντας με 8-0 για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β1 ΕΠΣΗ.

Τα πρώτα λεπτά οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού και κατάφεραν μόλις στο 9ο λεπτό να ανοίξουν το σκορ με την κεφαλιά του Γκέκα.

Λίγα λεπτά αργότερα στο 14ο λεπτό διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Λυμπερόπουλο.

Στο 28ο λεπτό ο Γκέκας έκανε το 3-0 και λίγο πριν βγει το ημίχρονο ο Θρίαμβος πέτυχε και τέταρτο γκολ στο 40' με τον Λυμπερόπουλο.

Ο Γκέκας στο 52ο λεπτό έκανε χατ τρικ και έφτασε το σκορ στο 5-0.

Ο  Γκούρο που έκανε το 6-0 και ο Κάτελας στο 72ο για τα γράψει το 7-0 .

Το τελικό σκόρ για τους γηπεδούχους έβαλε ο Γκούρο στο 84ο λεπτό διαμορφώνοντας το εντυπωσιακό 8-0 κόντρα στους Νέους Αλμυρού.

Νέοι Αλμυρού Β' : Παρασύρης, Γαλανάκης (55' Παπαδάκης Στ.), Καλλιάρος, Καναβάκης (70' Γιούμπα), Μουρτζάκης, Παναγιωτίδης, Κατσαρός, Μουντράκης, Στρατάκης Β. (55' Μαυρογιάννης), Παπαδάκης Ν. (70' Διακομιχάλης), Σαράντος

Θρίαμβος Αναλήψεως: Καλομοίρης(55'Πενταράκης),Κατέλας,Αργυρός,Γκέκας(55' Χαμαλάκης),Γκούρο,Κουλουράς,Περβολαράκης Γ,Περβολαράκης Κ,Πρέντι,Κοκκινάκης,Λυμπερόπουλος(55' Μπαμπάλης)