Άλογο Μαλεβιζίου-Ερμής Ατσαλένιου

Νικηφόρα ξεκίνησε το Άλογο Μαλεβιζίου τις υποχρεώσεις του κερδίζοντας τον Ερμή Ατσαλένιου, για δεύτερη φορά σε τρείς μέρες , αυτή τη φορά με 3-0 .

Μόλις στο 7ο λεπτό μετά από κόρνερ που εκτέλεσε ο Πατεράκης, ο Χριστοδουλάκης με κοντινό πλασέ στο δεύτερο δοκάρι έγραψε το 1-0 για τους γηπεδούχους.

Στην συνέχεια παρά το γκόλ που δέχτηκαν οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Ερμή Ατσαλένιου ανέβασαν την απόδοση τους και ανέκτησαν την κατοχή με την καλή φυσική κατάσταση που διαθέτουν .

Οι εσωτερικές αλλαγές που έκανε ο προπονητής του Αλόγου Μαλεβιζίου Μάικ Παρθενάκης,αλλάζοντας ποδοσφαιριστές σε θέσεις δεν βοήθησαν την ομάδα του να αποσυμφοριστεί η πίεση που ασκούσαν οι παίκτες του Ερμή Ατσαλένιου .

Το δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Αλόγου μπήκε πιο σοβαρά και με δύο τέρματα του Γιαννακάκη στο 67' και του Πυτικάκη με εκτέλεση φάουλ στο 90' που νωρίτερα είχε μπεί αλλαγή πήρε μια εύκολη νίκη στη Β2 κατηγορία της ΕΠΣΗ .

Άλογο Μαλεβιζίου: Καπετανάκης,Παπαδάκης,Ζερβός,Χριστοδουλάκης,Γκούφας,Περάκης(55' Πυτικάκης),Δίπλας(70΄ Κεραμμύδας) ,Πατεράκης(46' Σημαιάκης) , Παπαδάκης, Συνολάκης(46' Βιλανακης),Γιαννακάκης(70' Ζερβός)

ΕρμήςΑτσαλένιου: Μπελενιώτης,Μπουτσάκης(75' Ορφανός) ,Τσέρος,Μενεγάτος,Κοκαράκης,Ανδρόνας,Ψυκάκος(75' Γιαννιδάκης),Περάκης,Κωστάκης,Χρηστάκης(65' Ξυλικάκης) , Ανδριανάκης(65' Χουστουλάκης)