Δίκαιη επικράτηση με 3-0 ο Άγιος Δημήτριος τον ΠΟΗ

Με εξαιρετική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο, ο Άγιος Δημήτριος επικράτησε γήπεδο του Κρουσώνα του ΠΟΗ με 3-0 για την 3η αγωνιστική της Α2 κατηγορίας στον 1ο όμιλο της ΕΠΣΗ.

Στο πρώτο μέρος, το παιχνίδι δεν είχε καλό ρυθμό, με τις δύο ομάδες να μην δημιουργούν ευκαιρίες για κάποιο γκολ.

Στην επανάληψη ωστόσο, ο Άγιος Δημήτριος μπήκε αποφασισμένος να πάρει την νίκη και άνοιξε το σκορ στο 61′ με πέναλτι του Γιαννόπουλου, με το γκολ αυτό να δίνει ώθηση στους γηπεδούχους, οι οποίοι έφτασαν και στο 2-0 με κεφαλιά του Γερομαρκάκη. Προηγουμένως ο Μανιαδής είχε δοκάρι σε απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Παπαδάκης με τρομερή ατομική ενέργεια και σουτ στο 83′. Δεύτερη νίκη για τον Άγιο Δημήτριο στο πρωτάθλημα, παραμένει χωρίς βαθμούς ο Παναθηναϊκός Ηρακλείου.

ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ: Γαλανάκης, Γωνιανάκης, Δουκιαντζάκης Χουδετσανάκης (72' Μπρίνταλος), Γερομαρκάκης(75΄ Μιχαηλίδης), Γιαννόπουλος, Μανιαδής, Μπελαδάκης, Παπουτσιδάκης, Παπαδάκης, Ψωμάς

Ράδοβιτσ, Κορνελάκης, Παππάς, Χατζάκης, Χοτζάι, Πρωτοπαπαδάκης, Σταθάκης, Φουντουλάκης, Ποταμιανάκης(23΄ Γιαννακουδάκης), Σταμπούλος, Στειακάκης