Έμεινε από δυνάμεις η Δαμάστα 2-3 εντός έδρας ήττα από την Χερσόνησσο

Η Δαμάστα υποδέχτηκε την Χερσόνησσο με σκοπό την δεύτερη συνεχόμενη νίκη μετά το νικηφόρο αποτέλεσμα μέσα στην έδρα της ΑΕΚ την προηγούμενη αγωνιστική .

Στο 4' μόλις σε 0-1 η Χερσόνησσος με σκόρερ τον Ψωρογιάννης,

Ισοφαρίζει στο 7' ο Ταμπάκης σε 1-1 για την Δαμάστα που μπαίνουν ξανά στο μάτς .

Στο 21 ο Χιλά σε 1-2 δίνει το προβάδισμα ξανά στην Χερσόνησσο .

Στο 33' ο Κομσίου κάνει το 1-3 για τους φιλοξενούμενους και κάνει πιο απλά τα πράγματα για τους φιλοξενούμενους.

Στο 40 Τζουβάρας μειώνει σε 2-3 για την Δαμάστα , δίνοντας νέο αέρα στο παιχνίδι στο δεύτερο μέρος .

Στο δεύτερο ημίχρονο η Δαμάστα παρά τις προσπάθειες που κατέβαλε, δυστυχώς δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο τέρμα.

Η αμυντική λειτουργία της ομάδας της Χερσονήσσου δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης κα ιέτσι έμεινε το 2-3 του πρώτου ημιχρόνου να είναι και το τελικό αποτέλεσμα .

Πλέον η ομάδα του Μάκη Λυκούδη επικεντρώνεται στον επόμενο αγώνα

Δαμάστα: Ροδουσάκης(46' Δομοσίδης),Αποστολάκης, Κοκορέλιας,Χαραλαμπάκης(46' Λαμπράκης) ,Κλαπάκης(70' Στρατήγης),Κόκκινος, Κουτσοποδιώτης(85' Κοσμάς),Μαρκάκης, Βατσινάς(70' Βατσινάς),Ταμπάκης,Τζουβάρας

Χερσόνησσος: Λιουδάκης,Κριτσωτάκης,Στέφνι, Ψωρογιάννης,Καπετανάκης,Μαστοράκης,Πολυμερίδης,Χιλά(65' Γκούρο), Θεοδωράκης, Κομσίου, Μουντράκης