ΟΦΑΜ-Κόροιβος 4-2: Χρειάστηκε παράταση για να προκριθεί στην επόμενη φάση στο Κύπελλο ΕΠΣΗ

Ο ΟΦΑΜ υποδέχεται στα Καλέσα τον Κόροιβο (16/11, 18:00) για τη πρώτη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΗ.

Στο 4' ο Βάβουλας από δεξιά επιχείρησε σέντρα σουτ με τη μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.

Στο 12' δυνατό σουτ του Καλογεράκη έξω από την περιοχή έδιωξε δύσκολα ο πορτιέρο του ΟΦΑΜ Ξένος.

Στο 17' ο Μανιουδάκης με μακρινό σουτ αιφνιδίασε το Ξένο και έκανε το 0-1 για τον Κόροιβο.

Στο 41' δυνατό του Γιαννακούδη απέκρουσε ο Καρλής το ριμπάουντ πήρε ο Μπιτάδος ο οποίος με κοντινό πλασέ ισοφάρισε 1-1 για τον ΟΦΑΜ.

Στο 45' ωραία προσπάθεια και σουτ του Αντωνακάκη μέσα από την περιοχή πέρασε ελάχιστα άουτ.

Στο 47' ο Αντωνακάκης με έξοχη προσπάθεια και σουτ μέσα από την περιοχή έβαλε και πάλι μπροστά στο σκορ τον Κόροιβο 1-2 .

Στο 60' ο Φτυλάκης πέρασε όποιο βρήκε μπροστά του πλάσαρε το Ξένο που απέκρουσε σωτήρια με τα πόδια.

Στο 80' ο Αεράκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε 2-2 για τον ΟΦΑΜ .

το 2-2 από τον ΟΦΑΜ

Στο πρώτο μέρος της παράτασης οι παίκτες του Πέτρου Γιακουμάκη έδειξαν πιο συγκεντρωμένοι και κατάφεραν με τον Πανταζή να σκοράρει και με τον Κόροιβο να έχει έντονες διαμαρτυρίες για το γεγονός πως δεν τήρησαν οι γηπεδούχοι το fair play μιας και βρισκόταν παίκτης των φιλοξενούμενων κάτω. Στην φάση αυτή πήρε κόκκινη κάρτα ο Ψυχογιός αφήνοντας τους φιλοξενούμενους με 10 παίκτες και σαν να μην έφτανε αυτό ο Πανταζής στην τελευταία φάση της παράτασης έγραψε το τελικό 4-2 για την ομάδα της Αγίας Μαρίνας .

ΟΦΑΜ: Ξένος,Καπίρης,Μουλακάκης,Γιαννόπουλος,Μυτάκης,Γιαννακούδης,Βάβουλας(25' Πανταζής) ,Παππάς(55' Αλεξάκης),Μπιτάδος,Αεράκης, Μιχελακάκης

Κόροιβος:Καρλής,Σχοιναράκης,Μανιουδάκης,Κεφαλάκης,Χουστουλάκης,Δρίβας,Φτυλάκης,Αντωνακάκης, Στειακάκης(46' Εργαζάκης),Καλογεράκης,Κάββαλος