Συνέχισε τον καλπασμό του το Άλογο και κέρδισε και το Μαρτινέγκο με 1-0

Ασταμάτητο το Άλογο πέτυχε μια ακόμη νίκη στο πρωτάθλημα της Β' ΕΠΣΗ κερδίζοντας στο γήπεδο της Τυλίσου με 1-0 το αξιόμαχο Μαρτινέγκο.

Το Άλογο ήταν καλύτερο στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα απέναντι σε μια αρκετά καλή και νεανική ομάδα που έπαιξε τεχνικό ποδόσφαιρο και είχε και αυτό τις δικές του καλές στιγμές στον αγώνα .

Στο 9ο λεπτό από κοντά ο Ανδρουλάκης σούταρε και απέκρουσε με το πόδι ο τερματοφύλακας του Μαρτινέγκο Φώσκολος.

Στο 14' σε ανατροπή του Πασπαράκη μέσα στην περιοχή του Αλόγου δεν δόθηκε κλασικό πέναλτι με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται έντονα.

Στο 20' ο Γιαννακάκης σούταρε από πολύ καλή θέση και απέκρουσε με διπλή προσπάθεια ο Φώσκολος .

Στο 41' σούτ του Σημαιάκη από καλή θέση ,η μπάλα πέρασε λίγο άουτ .

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες κυνήγησαν με πάθος το γκόλ αφού ήταν φανερό πως όποια ομάδα σκόραρε θα έπαιρνε και την νίκη .

Αυτή η ομάδα που το πέτυχε ήταν το Άλογο όταν στο 61΄με σούτ του Φαρσάρη που σούταρε εύστοχα παραβιάζοντας την εστία του τερματοφύλακα.

Από εκεί και πέρα οι δύο ομάδες συνέχισαν να παίζουν επιθετικά έχασαν κάποιες ευκαιρίες χωρίς να καταφέρουν να αλλάξουν το σκόρ .

Έτσι το Άλογο Μαλεβιζίου κατάφερε και πήρε άλλους τρείς βαθμούς και να παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας .

Άλογο Μαλεβιζίου: Καπετανάκης.Ζερβός,Χριστοδουλάκης,Περάκης,Ζερβός,Φαρσάρης,Γιαννακάκης, Αφενδόπουλος,Σημαιάκης,Παπαδάκης,Ανδρουλάκης

Μαρτινέγκο: Φώσκολος,Τσίχλας,Κάββαλος,Βρετάκης,Τοψής,Μαυρογιάννης,Κουντούρης,Ψαρολογάκης, Πασπαράκης,Βγόντζας, Ελ Γιαχιαουί