Έδωσε βαθμό στην Τύλισο στις καθυστερήσεις ο Μιχελουδάκης

Μετά την ισοπαλία με το Ασήμι η Τύλισος έχασε δυο βαθμούς στην έδρα της αφού έφερε 1-1 με τον ΕΓΟΗ.

Μάλιστα η Τύλισος έσωσε το βαθμό την ύστατη στιγμή όταν ο πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος Παναγιώτης Μιχελουδάκης στις καθυστερήσεις αξιοποίησε την πάσα του Αμαραντίδη ισοφάρισε τον αγώνα σε 1-1 .

Για να πάρει αυτό το βαθμό η Τύλισσος χρειάστηκε να κάνει μια μεγάλη απόκρουση στο 85 ο τερματοφύλακας Τσαχάκης στο σούτ του Βαρούχα .

Το πρώτο ημίχρονο είχε ζωηρό ρυθμό και δυνατές μονομαχίες και ήταν ισοροπημένο από τις δύο ομάδες να ψάχνουν το γκόλ με την Τύλισο να χάνει ευκαιρία στο 20 με τον Μιχελουδάκη και να απαντά ο ΕΓΟΗ στο 23 με σούτ του Σακλαμάκη που απέκρουσε δύσκολα ο Τσαχάκης .

Στο 25 μια ακόμη ευκαιρία για την Τύλισσο με σουτ του Βαγκέλι από καλή θέση να βγαίνει άουτ .

Τελικά στο φινάλε του ημιχρόνου στο 45 ο ΕΓΟΗ άνοιξε το σκορ με γκόλ του Κέσκου μετά από σέντρα του Σακλαμάκη .

Στην επανάληψη ήταν έναν συνεχής επιθετικός μονόλογος της Τυλίσου που έχασε πολλές ευκαιρίες με τον Μιχελουδάκη ενώ ο ΕΓΟΗ είχε την μεγάλη ευκαιρία του Βαρούχα .

Το γκόλ της ισοφάρισης ήρθε στο 90' με τον μόνιμο σκόρερ της Τυλίσου Μιχελουδάκη που με δυνατό σούτ έδωσε ένα βαθμό στην ομάδα του .

Τύλισος: Τσαχάκης,Αργυρούδης,Ευριπίδου,Μαματζάκης,Παπάζογλου,Μανιούδης,Μάτσα, Ταβουλαρέας,Βανγκέλι,Μιχελουδάκης,Ελευθεράκης

EΓΟΗ: Αγγελιδάκης,Κέσκος,Ντάγκινης,Ξυλούρης,Τριανταφύλλου,Χριστοφής, Αουγκλέν,Βαρούχας,Μανουσάκης,Νεζίρι,Σακλαμάκης