Δίκαια με 5-2 η Ροδιά την Γόρτυνα

Εύκολο πρωινό για την Ροδιά που κέρδισε εύκολα όπως δείχνει το 5-2 στο γήπεδο της Τυλίσου .

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και κατάφεραν να ανοίξουν το σκόρ σε 1-0 μετά από σέντρα ασίστ του Μαστροβασίλη και δυνατό σούτ του Μαραυγάκη στο 18ο λεπτό.

Στο 30' με πανέμορφο ευθύβολο δυνατό σουτ ο Δεληγιαννίδης έκανε δύο τα τέρματα για την ομάδα του .

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ροδιά συνέχισε την πίεση με αποτέλεσμα στο 55' ο Μαραυγάκης με σούτ να γράψει το 3-0 .

Στο 65΄ σέντρα άψογη από τον Σταθάκη στην πλάτη της άμυνας με τον Λεμονάκη να περνάει την μπάλα πάνω από τον τερματοφύλακα για το 4-0 .

Στο 71΄με κοντινό πλασέ μείωσε ο Σκούρτι για τους φιλοξενούμενους σε 4-1 .

Στο 76' ο Σταθάκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ διεύρυνε το δείκτη του σκόρ σε 5-1 για τη Ροδιά.

Στο 88΄ο Σκούρτι με όμορφη εκτέλεση φάουλ έγραψε το τελικό 5-2 .

Ροδιά: Μιχαλάκης, Κασαπάκης (63' Σαλούστρος), Οικονόμου (70' Παδαδάκης), Λεβεντάκης, Πετούσης, Σταθάκης, Δεληγιαννίδης, Σταματάκης Γ., Μαραυγάκης (63' Λίτινας), Μαστροβασίλης (52' Ζεϊμπεκέλης), Λεμονάκης

Γόρτυνα: Φασουλάκης,Δαριβιανάκης(65' Κουριδάκης),Δαριβιανάκης Μ,Μάλο,Βρυσανάκης,Γιοτοπούλι,Μάλο,Ματίγια, Σκούρτι,Κωνσταντομανωλάκης,Ρογδάκης(55' Αγκάλιου)