Με Μιχελουδάκη ξανά πρώτο βιολί η Τύλισος νίκησε με 5-0 τον ΠΟΗ

Το έργο αυτό το βλέπουμε κάθε αγωνιστική με τον Παναγιώτη Μιχελουδάκη να σκοράρει κατά βούληση και την ομάδα του Μιχάλη Ζουραράκη να κερδίζει εύκολα .

Όταν ο Μιχελουδάκης βάλει παραπάνω από ένα γκόλ η Τύλισος δεν έχει κανένα πρόβλημα να κερδίσει.

Στον αγώνα με τον ΠΟΗ καθάρισε το μάτς από το πρώτο ημίχρονο.

Στο 22΄ άνοιξε το σκορ από ασίστ του Ελευθεράκη για να κάνει το 1-0 ο Μιχελουδάκης .

Πέντε λεπτά μετά με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος ο Παναγιώτης Μιχελουδάκης έγραψε το 2-0 .

Στο 32' μετά από πάσα του Ευριπίδους έκανε το χάττρικ με εύκολο πλασέ έγραψε το 3-0 .

Στο 44 έσπασε το ρόδι και σκόραρε άλλος παίκτης της Τυλίσου όταν σε φάουλ του Μανιούδη απέκρουσε ασθενώς ο τερματοφύλακας και ο Μανιαδάκης έγραψε το 4-0.

Στο δεέτερο ημίχρονο η κυριαρχία της Τυλίσου συνεχίστηκε και στο 65' ο Αμαραντίδης με μακρυνό πλασέ έκανε το 5-0.

Ακολούθησαν δυό δοκάρια σε απευθείας κόρνερ του Μανιούδη και πλασέ του Μιχελουδάκη ενώ ο προπονητής Μιχάλης Ζουραράκης πραγματοποιήσε αρκετές αλλαγές στην ομάδα του .

Τύλισος: Γιανναδάκης,Παπάζογλου,Μαματζάκης(65' Σαβουιδάκης),Αργυρούδης,Ευρυπίδου,Ταβουλαρέας(65' Σπινθουράκης), Ελευθεράκης(46'Ζουραράκης),Μανιαδάκης(46' Λυγεράκης),Αμαραντίδης,Μανιούδης,Μιχελουδάκης

ΠΟΗ: Ράδοβιτς,Χατζάκης,Πρωτοπαπαδάκης,Παππάς,Στειακάκης,Φουντουλάκης, Γιαννακουδάκης,Κορνελάκης,Γραμματικάκης,Χοτζάι,Σταμπούλος