Δεν τα κατάφερε η Δαμάστα 0-1 με τον Ρωμανό

Η Δαμάστα υποδέχτηκε στην έδρα της τον Ρωμανό και γνώρισε την ήττα με 0-1 για την 12η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.

Το πρώτο εικοσάλεπτο της αναμέτρησης ήταν αναγνωριστικό για τις δύο ομάδες με την Δαμάστα να παίζει κυρίως αμυντικά και ο Ρωμανός είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων .

Μια εύστοχη εκτέλεση φάουλ στο 25΄από τον Βιτώρο έγραψε το 0-1 για τους φιλοξενούμενους .

Λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου η Δαμάστα έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Αποστολάκη να ισοφαρίσει όμως η προσπάθεια του κατέληξε στο δοκάρι .

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ρωμανός έπαιξε αμυντικά και κράτησε το μηδέν στην άμυνα του με την Δαμάστα να δημιουργεί φάσεις για γκόλ χωρίς όμως αποτέλεσμα .

Δαμάστα: Ροδουσάκης,Αποστολάκης,Κοκορέλιας(70' Στρατηγάκης),Πεταλάκης,Χαραλαμπάκης(80' Μυφτάρι),Κλαπάκης(80' Στρατήγης), Κόκκινος,Κουτσοποδιώτης(70' Ρουμπάκης),Βατσινάς,Ταμπάκης(70' Κοσμάς),Τζουβάρας

Ρωμανός: Αμπράμοφ,Ανυφαντάκης,Παρτάλης,Αρχοντάκης,Βιτώρος,Καρασμανάκης, Μαυρομάτης,Χαλιλάι,Ζαμίδης,Κρανιωτάκης,Νοδαράκης