Διακόπηκε στο 70΄ το φιλικό Αλμυρός-Κ19 ΟΦΗ 4–Σκόραρε ο Ντιατά

Άδοξο τέλος είχε το φιλικό παιγνίδι ανάμεσα στον Αλμυρό και την ομάδα Κ19 ΟΦΗ, αφού ο διαιτητής το διάκοψε 20 λεπτά πριν απο την λήξη του, ενώ ο ΑλμυρΌς ήταν μπροστά στο σκορ με 4-1.

Ο λόγος της διακοπής είναι ότι επικράτησε ένταση η οποία προϋπήρχε απο το πρώτο ημίχρονο αφού το παιχνίδι ήταν πολύ σκληρό και τελικά δεν ολοκληρώθηκε.

Ο Αλμυρός πολύ παθιασμένος άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Κατσικοκέρη απο φάουλ του Φραγκουλάκη.

Ο ΟΦΗ ισοφάρισε γρήγορα με άψογο πλασέ του Φανουράκη απο πάσα του Σημανδηράκη.

Ο Αλμυρός έκανε το 2-1 με τον Χαιντίνι απο πάσα του Λεόν Πιερτζιάκομι και το 3-1 με τον  Κατσικοκέρη απο πάσα του Μπάνβο. Το τελικό 4-1 έκανε ο Ντιατά που επιστρέφει στον Αλμυρό όπως δείχνουν τα πράγματα.

ΑΛΜΥΡΟΣ. Χανιωτάκης Ντιονίσιο Κοιλιάρας Βουιδάσκης Κατσικοκέρης Ξενοκτιστάκης Φραγκουλάκης Χαιντίνι Λεόν Πιερτζιάκομι Μπάνβο Τσαγκαράκης.

Έπαιξαν και οι  Κοκολογιαννάκης, Πατινιώτης, Αγαπάκης, Σπυριδάκης, Ντιατά.

Κ19 ΟΦΗ Μακατουνάκης (46΄ Καλαφάτης) Χναάρης Αντριάν Ζαχαριουδάκης Σημαντηράκης  Φανουράκης Αποστολάκης Θεοδωσουλάκης Φαλατάχ Ρολάκης Μάρα

Έπαιξαν και οι: Μακράκης Λ., Βιδιαδάκης, Σαλούστρος, Μπλίντο, Σαντοριναιος, Καλαφάτης