Βόλος – Ολυμπιακός 0-4: Εύκολο απόγευμα για τους "ερυθρόλευκους"

Μόλις στο 4ο λεπτό ο Ολυμπιακός κέρδισε πέναλτι, όταν ο Φορτούνης μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά, έκανε το γύρισμα και η μπάλα βρήκε στο χέρι του Άλχο.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μπιέλ, ο οποίος ευστόχησε στο 7′, ανοίγοντας το σκορ για τους Πειραιώτες.

Οι Πειραιώτες κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματά τους στο 22ο λεπτό, όταν ο Χουάνγκ έπιασε ένα τρομερό σουτ με το αριστερό έξω από την περιοχή, νικώντας τον Κλέιμαν, ο οποίος, μολονότι εκτινάχθηκε, είδε την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του!

Στο 45 ο Ολυμπιακός έκανε το 3-0 με τον Μπακαμπού να σκοράρει με κεφαλιά, μετά από ωραία σέντρα του Ρέαμπτσιουκ.

Στο 60′ ο Ροντινέι είχε δοκάρι για τον Ολυμπιακό, ο οποίος έκανε το 4-0 στο 75′ με τον νεοεισελθόντα Ελ Αραμπί.

Βόλος: Κλέιμαν, Εσκοβάλ (86′ Σιέλης), Πίρινεν, Άλχο, Λούνα, Μπαριέντος, Μεταξάς, Γκάτζι (79′ Ουές), Ντέλετιτς (86′ Καρτάλης), Τσίρινος (65′ Μεσκίδα), Κούτσιας

Ολυμπιακός: Πασχαλάκης, Ροντινέι, Παπασταθόπουλος, Ντόι, Ρέαμπτσουκ (66′ Μαρσέλο), Εμβιλά (78′ Κασάμι), Χουάνγκ, Φορτούνης (72′ Μασούρας), Μπιέλ, Χάμες Ροντρίγκες (66′ Σαμασέκου), Μπακαμπού (72′ : Ελ Αραμπί)