Με Γιάννη Παπαδάκη σκόρερ ο Άγιος Δημήτριος 1-3 την Ομόνοια

Η Ομόνοια Καλλιθέας φιλοξένησε τον Άγιο Δημήτριο για την 10η αγωνιστική στον 1ο Όμιλο της Α2 ΕΠΣΗ .

Οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι με τους γηπεδούχους να προηγούνται μόλις στο 6ο λεπτό με τον Πουλακάκη να βγαίνει τετ α τετ με τον τερματοφύλακα και να περνάει την μπάλα πάνω από το τερματοφύλακα Καλογεράκη .

Η αντίδραση του Αγίου Δημητρίου ήταν άμεση και στο 13΄ δόθηκε πέναλτυ σε ανατροπή μέσα από την περιοχή.

Το πέναλτυ εκτέλεσε εύστοχα ο Γιαννόπουλος στην μέση και ψηλά στην εστία για να γράψει το 1-1 .

Στην συνέχεια οι δύο ομάδες έκαναν ευκαιρίες για γκόλ με τον Άγιο Δημήτριο να έχει δοκάρι στο 26΄ με τον Μπελαδάκη σε σουτ που πραγματοποίησε.

Στο 42' έγινε φάση που διαμαρτυρήθηκαν εντόνως οι φιλοξενούμενοι για λανθασμένη από τον επόπτη υπόδειξη για οφ σαιντ,σε παίκτη που έβγαινε μόνος με τον τερματοφύλακα.

Στην αμέσως επόμενη φάση ο Παπαδογιωργάκης βρέθηκε μέσα στην περιοχή και λίγο πριν σουτάρει δέχτηκε μαρκάρισμα από πίσω με τον διαιτητή να λέει συνεχίζεται ο αγώνας .

Μια απόφαση που βρήκε τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται έντονα με την σειρά τους .

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άγιος Δημήτριος κυριάρχησε και έπαιξε ωραίο ποδόσφαιρο και διαφαινόταν ότι το δεύτερο γκολ ήταν θέμα χρόνου.

Άργησε βέβαια να έρθει αφού στο 80' από σέντρα του Βαρούχα ο Παπαδάκης,με φοβερό άλμα και κεφαλια έκανε το 1-2.

Στο 87΄πάλι ο Παπαδάκης που ήταν ο κορυφαίος αφού κέρδισε πέναλτυ το εκτέλεσε ο ίδιος και διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Ομόνοια Καλλιθέας: Καλογεράκης,Μπούτας,Πολίτης,Δασκαλάκης,Μαυρόπουλος, Σταυρατής,Παπαδογιωργάκης, Χριστοδουλάκης,Πουλακάκης,Πουλάκης,Μπαντουβάς

Άγιος Δημήτριος: Σταματάκης,Παπουτσιδάκης,Σαλούστρος,Γιαννόπουλος,Χριστοφής,Γωνιανάκης,Μπελαδάκης,Φανιουδάκης,Παπαδάκης,Μανιαδής,Βαρούχας