Ο ψυχωμένος Αλμυρός νίκησε 3-1 τον ΑΟΑΝ

Ο Αλμυρός υποδέχεται τον ΑΟΑΝ σε αγώνα της Γ' Εθνικής του 5ου Ομίλου για την 10η αγωνιστική.

Παίζοντας με ψυχή και πάθος ο Αλμυρός νίκησε στο γήπεδο του με 3-1 τον ΑΟΑΝ με τον π΄ροεδρο να δίνει πρίμ στους παίκτες του Γαζίου.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Αλμυρός ήταν πολύ καλύτερος και φάνηκε να κλειδώνει το ματς με το 2-0 αλλά το γκόλ που δέχτηκε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου τον άγχωσε αλλά παρά την υπεροχή που είχε ο ΑΟΑΝ στο δεύτερο μέρος δεν μπόρεσε να κάνει κάτι το ουσιαστικό και δέχτηκε στο τέλος και το τρίτο γκολ.

Στο 12΄ ωραία κίνηση και δυνατό συρτό σούτ του Λεόν απέκρουσε δύσκολα σε κόρνερ ο Κασσωτάκης.

Στην εκτέλεση κόρνερ από τον Κοιλιάρα ο Μπάνβο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα,αρχικά ο διαιτητής ακύρωσε το γκόλ για οφσάιντ με υπόδειξη του βοηθού αλλά μετά παό συνομιλία που είχαν καταμέτρησαν το γκόλ υπερ του Αλμυρου και έτσι έγινε το 1-0 .

Στο 24' δυνατό σούτ του Φουκαράκη έξω από την περιοχή απέκρουσε ο Χανιωτάκης.

Στο 40' μετά από κόρνερ του Λεόν,ο Νγκουέμ μπήκε στην πορεία της μπάλας με τον Κασσωτάκη να αιφνιδιάζεται και την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα για το 2-0 .

Λίγο πριν σφυρίξει ο διαιτητής την λήξη του ημιχρόνου ο ΑΟΑΝ μείωσε 2-1 με δυνατό διαγώνιο σουτ του Μελισσόπουλου .

Στο 57' ο ΑΟΑΝ κέρδισε φλαουλ ένα μέτρο έξω από την περιοχή το εκτέλεσε ο Μηνάς απέκρουσε ψύχραιμα ο Χανιωτάκης.

Ο Μανώλης Σουτζής άλλαξε στο 59' σέντερφορ με τον Κατσικοκέρη να παίρνει τη θέση του κουραμένου Μπάνβο.

Στο 70' κόρνερ το Λεόν και κεφαλιά του Μπέρριου ανάποδο ψαλίδι του Αγαπάκη μπλόκαρε ο Κασσωτάκης.

Στο 78΄ο Μηνάς σούταρε από καλή θέση όμως μπλόκαρε ο Χανιωτάκης.

Στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων από έξοχο συνδιασμό των Πατηνιώτη Αγαπάκη και Λεόν ο Κατσικοκέρης με αστραπιαίο πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Αλμυρός: Χανιωτάκης,Αγαπάκης,Θεοδωράκης,Μπέρριος,Παγώνης,Πατινιώτης,Νγκουέμ,

Κοιλιάρας,Λεόν,Αρσενίδης,Μπανβό(59' Κατσικοκέρης)

ΑΟΑΝ: Κασσωτάκης,Γωνιωτάκης,Κίτος,Πλουσής,Τσανάι,Ζέλιος,Φουκαράκης, Χίζι,Λίτσκας,Μηνάς,Μελισσόπουλος