Πέρασε από το Μαρτινέγκο ο ΠΑΟΚ 2-3 με ηγέτη Μεμοτσέλα

Με πρωταγωνιστή τον Μεμοτσέλα που πέτυχε στις καθυστερήσεις το νικητήριο γκόλ για τον ΠΑΟΚ και νωρίτερα είχε ισοφαρίσει σε 2-2 για την ομάδα του , οι Κρουσανιώτες απέδρασαν με τους τρείς βαθμούς από το Μαρτινέγκο.

Το πρώτο τέταρτο ήταν ήσυχο για τις δύο ομάδες με τον ΠΑΟΚ να έχει την υπεροχή από τα πρώτα λεπτά του αγώνα .

Στο 23' ήρθε το 0-1 μετά από εκτέλεση φάουλ του Τριάντη και κεφαλιά του Σηφάκη .

Στο 36' σούτ του Κουτσογιαννάκη απέκρουσε ο Μίρασι με τη βοήθεια του δοκαριού και στην συνέχεια απομάκρυναν οι αμυντικοί.

Λίγο πριν το ημίχρονο ένα σούτ του Τριάδη πέρασε άουτ , με τον ΠΑΟΚ να κρατάει εύκολα το 0-1 χωρίς να έχει απειληθεί ιδιαίτερα από τον Εργοτέλη.

Το δεύτερο μέρος ο ΠΑΟΚ μπήκε χαλαρά γεγονός που εκμεταλέυτηκε ο Εργοτέλης στο 54' με τον επιθέτικο του τον Ντίσα,να κλέβει από λάθος της άμυνας την μπάλα και να ισοφαρίζει πλασάροντας εύκολα τον Λιουδάκη.

Στην συνέχεια οι προσπάθειες για γκόλ των Ανωγειανάκη και Μεταξάκη δε βρήκαν στόχο με τον π΄ρωτο να έχει και δοκάρι στο 71΄.

Στο 73' ο Κουτάντος εκτέλεσε κόρνερ από τα δεξιά, ο αμυντικός Κορνάρος πήδηξε μόνος του για κεφαλιά έδωσε προβάδισμα για τον Εργοτέλη σε 2-1 .

Ο ΠΑΟΚ ανέβασε την απόδοση του και στο 83' ο Μεμοτσέλα έχασε τεράστια ευκαιρία καθώς βρέθηκε μόνος του εξ΄ επαφής με τον τερματοφύλακα έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ.

Στο 85΄ο Μεμοτσέλα βρέθηκε έξω από την περιοχή και με σούτ κεραυνό έγραψε το 2-2 για την ομάδα του .

Δύο λεπτά μετά ο Παπαδιός μετά από κόρνερ έπιασε το ψιλοκρεμαστό σούτ και η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι .

Στην τελευταία φάση του αγώνα ,ο Ανωγειανάκης εκτέλεσε από το κέντρο αριστερά φάουλ,ο Μίρασι έκανε άστοχη έξοδο η μπάλα βρέθηκε στον αέρα και στρώθηκε στον Μεμοτσέλα που έγραψε το 2-3 με κεφαλιά , μέσα σε έξαλλους πανυγηρισμούς .

Εργοτέλης: Μίρασι,Κορνάρος,Περσκεφά(84' Κρασανάκης),Τβαούρι,Τσέρος,Κατσούρι(46' Βασιλάκης),Κόκκινος, Κουτάντος(88' Σπανάκης),Ντάγια,Ντίσα,Σαμπροβαλάκης (88' Κατσαβούνης)

ΠΑΟΚ: Λιουδάκης,Κανδηλάκης,Μαυροειδής,Σηφάκης,Στεφανάκης,Κουτσογιαννάκης(78' Γαρεφαλάκης), Μαγάκης(85' Μουζιούρας),Παπαδιός,Τριάντης(66' Ανωγειανάκης),Μεμοτσέλα,Μεταξάκης(66'Κουράκης)