Κύπελλο ΕΠΣΗ: Το πάλεψε ως το τέλος ο ΟΦΑΜ 3-4 με τον Αετό Ανωγείων

O ΟΦΑΜ υποδέχεται τον Αετό Ανωγείων για την 2η φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣΗ .

Μόλις στο 3ο λεπτό ο Αετός Ανωγείων πήρε προβάδισμα στο σκόρ με όμορφο τελείωμα από τον Κονιό.

Στο 39' οι γηπεδούχοι έφεραν στα ίσια το μάτς με τον Μιχελουδάκη να γράφει το 1-1 .

Η απάντηση του Αετού ήταν άμεση και πριν κλείσει το ημίχρονο πέτυχαν δύο τέρματα στο 41' και στο 43' με τον Κεφαλογιάννη και τον Κολιοραδάκη αντίστοιχα για να κλείσει το ημίχρονο με το σκορ στο 1-3 .

Το δεύτερο μέρος βρήκε τον Αετό να μπαίνει χαλαρά στον αγώνα γεγονός που εκμεταλλεύτηκαν οι παίκτες του Πέτρου Γιακουμάκη και κατάφεραν στο 53΄με τον Μπιτάδο και στο 70' με τον Παππά να ισοφαρίσουν για δεύτερη φορά .

Τελικά στο 90' με τέρμα του Κεφαλογιάννη έγινε το 3-4 ήρθε η νίκη και η πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου για τον Αετό Ανωγείων

ΟΦΑΜ : Μπάμπης,Γιαννόπουλος,Μυτάκης,Αλεξάκης,Βάβουλας,Γιαννακούδης,Διαλυνάς, Μιχελακάκης,Παππάς,Αντωνακούδης,Μπιτάδος

Αετός Ανωγείων: Ανταλουδάκης,Δεληγιαννίδης,Κονιός Γ.,Κυριακάκης,Σπαχής,Χανιωτάκης,Αγγελής, Κολιοραδάκης,Κονιός Αντ.,Κανταρτζής,Κεφαλογιάννης