Ο Ρούβας γκρέμισε από την κορυφή τον ΠΟΑ 2-4 ευκαιρία αύριο για ΠΑΟΚ

Ο Ρούβας κατάφερε να πάρει το τρίποντο στην έδρα του ΠΟΑ με 2-4 και με αυτό τον τρόπο να δώσει την ευκαιρία στον ΠΑΟΚ εάν κερδίσει αύριο να τον προσπεράσει στην βαθμολογία της Α1 κατηγορίας της ΕΠΣΗ.

Πρώτη φάση του αγώνα για τον Ρούβα στο 15ο λεπτό, όταν ο Χριστοφοράκης σε σούτ που επιχείρησε έστειλε την μπάλ άουτ .

Ο ΠΟΑ στο 24ο εκτέλεσε φάουλ ο Αρμόα με τον Λουμπάκη να σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ και ένα λεπτό μετά ο Ικεότσα βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση όμως ο Ζερβός έδιωξε στην γραμμή.

Στο 27ο λεπτό, ο Καϊμακαμούδης έκανε το σούτ ο Αρμόα βρέθηκε στην πορεία της μπάλας σκόραρε και το γκολ να ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Το 0-1 με τον Απλαδά να δίνει ασίστ στον Τσατσάκη και με εξαιρετικό πλασέ στην κίνηση να ανοίγει το σκορ στο 28ο λεπτό.

Στο 32΄ ο Καϊμακαμούδη να στέλνει άουτ την κεφαλιά έπειτα από την σέντρα του Αρμόα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ρούβας ξεκίνησε με γκόλ από τον Γιάννη Χριστοφοράκη, με πλασέ να γράφει το 0-2 στο 47'!

Στο 50' σουτ του Τσατσάκη να βρίσκει στο δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του ΠΟΑ.

Στο 60' σε σουτ των γηπεδούχων η μπάλα βρήκε σε χέρι του Βλάχου,δε δόθηκε πέναλτυ από το διαιτητή.

Στο 64' μείωση του σκόρ σε 1-2 από τον Σφυρογιαννάκη να εκτελεί άψογα τον Ζερβό .

Κόντρα στην ροή του αγώνα , ο Χριστοφοράκης μετά από φάουλ του Απλαδά, έφτασε στα πόδια του που έγραψε το 1-3 στο 75′.

Στο 82ο λεπτό πέναλτι για τον ΠΟΑ , με τον Γιάννη Γιακουμάκη να κάνει το 2-3, ενώ ο λίγο μετά ο Ρούβας , με τον Χριστοφοράκη να πασάρει στον Ντέτσικα και εκείνος να κάνει το τελικό 2-4.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα, δοκάρι για τον ΠΟΑ με τον Σφυρογιαννάκη, έπειτα από κόρνερ του Ρουμπάκη, στην τελευταία φάση του αγώνα.

ΠΟΑ: Γκογκόσης,Δαμιανάκης(46' Σφυρογιαννάκης),Κασσωτάκης(66' Νάτος) ,Λουμπάκης(90' Βοργιάς),Χαρίτος,Ορμόα,Παπασπύρος, Ρουμπάκης,Φελίπε,Καιμακαμούδης(58' Γιακουμάκης),Κεφαλούκος

Ρούβας: Ζερβός,Καλεμάκης,Απλαδάς,Βλάχος(60' Κοκολογιαννάκης),Ζερβός.Ξημεράκης,Σείχ(73' Πρικάκης),Τσατσάκης, Ντέτσικας,Πρίφτι,Χριστοφοράκης