Οι δηλώσεις των προπονητών στο ΟΦΗ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ

Ο Βάλντας Νταμπράουσκας αναφέρθηκε στην ισοπαλία (0-0) κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα και στο τι έφταιξε.

Ο Βάλντας Νταμπράουσκας μίλησε στην «Cosmote TV» και αναφέρθηκε στους λόγους που δεν ήρθε η νίκη.«Φυσικά είναι ενοχλητικό που δεν καταφέραμε να νικήσουμε. Παίξαμε για 90 λεπτά, είχαμε προσπάθειες, όμως η τελευταία επαφή στο τελευταίο τρίτο δεν ήταν καλή.Είναι ενοχλητικό να μην πάρουμε τους τρεις βαθμούς, όμως πρέπει να συνεχίσουμε την βελτίωση στην προπόνηση για να φτάσουμε στους τρεις βαθμούς».

Ο Θανάσης Στάικος αναφέρθηκε στην «Cosmote TV» για το αποτέλεσμα και τόνισε πως ήταν δίκαιο.

«Έγινε ένα ιδιαίτερα δυνατό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες.

Στο πρώτο ημίχρονο ο ΟΦΗ είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, αμυντικά δεν είχαμε την ίδια συνοχή με προηγούμενα παιχνίδια, στο δεύτερο ημίχρονο βελτιωθήκαμε αμυντικά και με χώρους που βρήκαμε στην πλάτη της άμυνας δημιουργήσαμε καλές στιγμές.

Θα μπορούσε να έρθει ένα οποιοδήποτε αποτέλεσμα, νομίζω πως η ισοπαλία είναι ένα δίκαιο αποτέλεσμα.

Κανένας δεν μπορεί να είναι ήσυχος όμως ο ΟΦΗ και ο ΠΑΣ Γιάννινα δεν είναι ομάδες που θα έπρεπε να βρίσκονται σε αυτό το γκρουπ όμως έτσι είναι το ποδόσφαιρο και πιστεύω πως στα επόμενα παιχνίδια θ' αποκτήσουν διαφορά από τις υπόλοιπες ομάδες».