Με πεντάρα 0-5 ξεπέρασαν το εμπόδιο του ΠΟΗ οι Νέοι Αλμυρού

Ο ΠΟΗ φιλοξένησε τους Νέους Αλμυρού στο γήπεδο του Πανεπιστημίου με τις δύο νεανικές ομάδες να παίζουν καλό ποδόσφαιρο .

Οι Νέοι του Αλμυρού κυριάρχησαν από τα πρώτα λεπτά του αγώνα έκλεισαν καλά τους χώρους και απειλήθηκαν ελάχιστα από τον ΠΟΗ .

Πρώτη φάση στο 8ο λεπτό οι Νέοι Αλμυρού το σουτ του Στρατάκη η μπάλα στην αγκαλιά του τερματοφύλακα .

Στο 14΄εκτέλεση κόρνερ για τον Παναθηναϊκό σουτ του Λιγορδινάκη απεκρούει ο Βασιλάκης.

Το 1-0 έγραψε ο Ρούκος στο 27' με όμορφο τελείωμα ύστερα από σέντρα του Μουάνγκα από δεξιά.

Στο 29 ' σούτ του Καρτάκη η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι .

Στο 36' λάθος της άμυνας του ΠΟΗ ο Ρούκος βγαίνει τετ α τετ και πλασάρει εύστοχα για το 0-2 .

Στο δεύτερο μέρος οι Νέοι Αλμυρού δεν άφησαν το πόδι από το γκάζι και συνέχισαν να πιέζουν και κατάφεραν στο 60΄με τον Μπουάνγκα να γράψει το 0-3 .

Το 0-4 έγινε από τον Καναβάκη που διεύρυνε το δείκτη το σκόρ και το τελικό 0-5 έκανε στο 88' ο Τζαγκαράκης με όμορφο τελείωμα .

ΠΟΗ: Αιβάζης,Βασιλάκης,Χατζάκης,Τζιρίτας,Τσιγκίρης,Τσαγκαράκης,Φουντουλάκης, Κακουλάκης,Λιγορδινάκης,Κουκουράκης,Σταμπούλος

Νέοι Αλμυρού: Βασιλάκης,Κοκολογιαννάκης,Στρατάκης,Τσικανδυλάκης,Αρβανίτης,Επιτροπάκης, Πιπεράκης,Μποάνγκα,Σφακιανάκης,Καρτάκης,Ρούκος