Οι Ελπίδες έφεραν τούμπα την Ροδιά 1-2 με ανατροπή

Η Ροδιά υποδέχτηκε τις Ελπίδες στο γήπεδο της Τυλίσου για την 13η αγωνιστική στην Β1 κατηγορία της ΕΠΣΗ.

Μόλις στο 3ο λεπτό η Ροδιά κατάφερε και άνοιξε το σκόρ με τον Λάμα να σκοράρει από κοντά με προβολή ύστερα από σέντρα του Λεμονάκη.

Στο 8ο λεπτό ο Κασσαπάκης με μακρινό σούτ απείλησε την εστία του Κουκάκη η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ .

Στο 18' μπάσιμο του Μαραυγάκη από τη δεξιά πλευρά τον κόβει ο τερματοφύλακας και διώχνουν οι αμυντικοί.

Στο 35' ο Μαραυγάκης βγαίνει οριακά από το ύψος της περιοχής και πλασάρει εύστοχα ,το γκόλ ακυρώθηκε καθώς ο επιθετικός βρέθηκε σε θέση οφσάιντ μετά από υπόδειξη του επόπτη .

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Ελπίδες μπήκαν πιο δυνατά στον αγώνα και κατάφεραν με πρωταγωνιστή τον Τζάρτζαλο , ο οποίος πέτυχε δύο γκόλ στο 65ο και στο 68ο λεπτό να γυρίσουν τούμπα το μάτς σε 1-2 .

Ροδιά: Σταματάκης,Οικονόμου,Λεβεντάκης,Τζωράκης,Μπορμπουδάκης,Σταματάκης, Κασσαπάκης,Μαραυγάκης,Σταματάκης,Λάμας,Λεμονάκης

Ελπίδες: Κουκάκης,Βασιλάκης,Αλεξανδρής,Σταυριανός,Μύθης,Χατζηπαναγιώτης, Τζάρτζαλος,Παρασύρης,Νικολάντος,Ντόντα,Νικολακάκης