Σάρωσε με πεντάρα το ΓΕΛ Γαζίου με αντίπαλο το 11ο ΓΕΛ (5-0)

Δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης το ΓΕΛ Γαζίου με αντίπαλο το 11ο ΓΕΛ στον αγώνα για το σχολικό πρωτάθλημα καθώς επιβλήθηκε με το ευρύ 5-0 .

Το πρώτο δεκάλεπτο κύλισε χωρίς ιδιαίτερες φάσεις για τις δύο ομάδες που μπήκαν δυνατά με την ομάδα του Γαζίου να μπαίνει πιο δυναμικά στις φάσεις και να έχει πάρει το κέντρο .

Στο 11ο λεπτό σέντρα από δεξιά του Φανουράκη σούτ του Χανόπουλου η μπάλα πέρασε άουτ .

Στο 24' για το ΓΕΛ Γαζίου ο Φανουράκης κέρδισε πέναλτυ και το εκτέλεσε ο ίδιος για το 1-0 .

Στην φάση του πέναλτυ ο Κουμάκης που υπέπεσε σε φάουλ πήρε κόκκινη κάρτα και για το μαρκάρισμα και διαμαρτυρία στον διαιτητή.

Στο 29' ο Χανόπουλος ανετράπηκε από τον τερματοφύλακα Κόκκαλη και εκτέλεσε ο ίδιος το πέναλτυ για το 2-0 .

Στο 35' ο Ζαχαριουδάκης πέρασε την μπάλα στην περιοχή την τσίμπησε ο Χανόπουλος και την έστειλε στα δίχτυα για το 3-0 .

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός του αγώνα δεν έπεσε, οι ποδοσφαιριστές του Γαζίου πίεσαν καθώς είχαν την αριθμητική υπεροχή χάνοντας μια καλή ευκαιρία με σούτ στο δοκάρι του Ζαχαριουδάκη .

Δύο λεπτά αργότερα ο Ντάγια Μάριο βρέθηκε στο ύψος της μεγάλης περιοχής και με ευθύβολο σούτ έγραψε το 4-0 .

Το τελικό 5-0 έγινε μετά από σέντρα από δεξιά του Φανουράκη και εύστοχο πλασέ στην κίνηση του Βιδιανάκη .

Από την μεριά των νικητών υπάρχει η πεποίθηση ότι η ομάδα έχει πολύ δυνατό υλικό με δυνατότητες που μπορούν να την οδηγήσουν στην κατάκτηση του σχολικού πρωταθλήματος .

ΓΕΛ Γαζίου: Κότσι,Ντάγια,Γανόπουλος,Ζαχαριουδάκης,Μακράκης,Σαλούστρος,Βιδιανάκης, Καλαιτζάκης,Φανουράκης,Πιστικός,Σημαντηράκης

11o ΓΕΛ: Παπαδάκης,Χατζηνικολάκης,Χρονάκης,Χαριτάκης,Χατζηπαράσχος,Κουμάκης, Δρακάκης,Κωνσταντακόπουλος,Ρολάκης,Κουμάκης,Μανουσάκης