Με χατ τρικ του Αμαραντίδη η Τύλισος με 1-6 τον ΠΟΗ

Η Τύλισος δεν συνάντησε δυσκολία απέναντι στον ΠΟΗ και από το πρώτο μέρος ήταν καταιγιστικός και έφτασε σε εύκολη νίκη με 1-6 .

Παράσταση για ένα ρόλο ήταν το παιγνίδι στο γήπεδο του Πανεπιστημίου όπου η πρωτοπόρος Τύλισος συνέτριψε με 6-1 τον ΠΟΗ.

Οι ποδοσφαιριστές του Μιχάλη Ζουραράκη είχαν ένα εντυπωσιακό πρώτο ημίχρονο όπου παίζοντας με ουσία δεν άφησαν κανένα περιθώριο στους αντιπάλους τους φτάνοντας στην επίτευξη έξι τερμάτων.

Τοπ σκόρερ της Τυλίσου ήταν ο Αμαραντίδης που πέτυχε τρία τέρματα, ενώ το δρόμο προς τα δίκτυα βρήκαν και οι Μιχελουδάκης Μάτσα και Μανιούδης.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν το σκορ σε 1-4 με τέρμα που πέτυχε ο Τιγκίρης.

Στο β' ημίχρονο το παιγνίδι ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα με αποτέλεσμα παρά τις κάποιες ευκαιρίες δεν επιτεύχθηκε κάποιο γκολ.

Μάλιστα δόθηκε η ευκαιρία στο Μιχάλη Ζουραράκη να κάνει πέντε αλλαγές ενόψει και του ντέρμπι που ακολουθεί την επόμενη αγωνιστική με τον Άγιο Δημήτριο.

ΠΟΗ: Γεναράκης,Βασιλάκης(62' Φοβάκης),Χατζάκης,Τζιρίτας(46' Κακουλάκης),Τιγκίρης,Τσαγκαράκης,Φουντουλάκης,Λιδοργινάκης,Ποταμιανάκης,Σταμπούλος,Κουκουράκης

Τύλισος: Γεναράκης,Αργυρούδης,Ευριπίδου(46' Μαματζάκης),Παπάζογλου,Σαμαριτάκης,Μανιούδης(46' Λυγεράκης),Μάτσα,Μάτσα,Ταβουλαρέας(46' Ξυλούρης),Αμαραντίδης,Μιχελουδάκης(60' Σπινθουράκης),Παγκαλάκης(60' Ζουραράκης)