Πήρε βαθμό στο Μαρτινέγκο το Άλογο Μαλεβιζίου

Το Άλογο Μαλεβιζίου φιλοξενήθηκε από το Μαρτινέγκο για την 15η αγωνιστική της Β2 κατηγορίας της ΕΠΣΗ .

Πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενούς λεπτού σιγή για τα θύματα της τραγωδίας στα Τέμπη .

Στο 3ο λεπτό οι παίκτες του Μαρτινέγκο μετά από συνδυασμένη προσπάθεια σούτ του Κουντούρη ,η μπάλα λίγο άουτ αριστερό δοκάρι.

Στο 16' σούτ του Κουντούρη Μαρτινέγκο η μπάλα στην αγκαλιά του Καπετανάκη και στην αντεπίθεση το Άλογο δημιούργησε φάση με τον Κάββαλο να σουτάρει όμως απέκρουσε ο Σταματάκης.

Στο 32΄ήρθε το 1-0 για τους γηπεδούχους σε ανατροπή μέσα στην περιοχή , την εσχάτη των ποινών εκτέλεσε εύστοχα ο Βγόντζας .

Στο δεύτερο μέρος το Άλογο πίεσε το Μαρτινέγκο για να φέρει την ισοφάριση με τον προπονητή Μάικ Παρθενάκη να κάνει αλλαγές για να αλλάξει την εικόνα της ομάδας .

Το γκόλ της ισοφάρισης ήρθε στο 80' από τον Ανδρουλάκη με όμορφο τελείωμα,ο οποίος είχε μπεί ως αλλαγή νωρίτερα .

Μαρτινέγκο: Σταματάκης,Τσίχλας,Ντελής,Κουντούρης(87' Πάγια),Τοψής,Μαυρογιάννης,Τσατσάκης,Βγόντζας,Πασπαράκης,Ελ Γιαχιαούι(80' Μαρής),Ζηδιανάκης

Άλογο Μαλεβιζίου: Καπετανάκης,Ζερβός,Περάκης,Σημαιάκης,Παπαδάκης,Παρασύρης,Φαρσάρης(68' Σχοιναράκης), Βιλανάκης(57' Χαράπας),Πατεράκης(57' Νικολάου),Κάββαλος(46' Ανδρουλάκης),Δίπλας