Κύπελλο ΕΠΣΗ: Στο ρελαντί ο ΠΑΟΚ 3-0 το Δωριέα στο Καστέλι

Την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου ΕΠΣΗ πανηγύρισε ο ΠΑΟΚ ο οποίος επιβλήθηκε με 3-0 στο Καστέλι του Δωριέα.

Ο ΠΑΟΚ από το ξεκίνημα του παιγνιδιού έδειξε και επέβαλλε την ανωτερότητα του μέσα στον αγωνιστικό χώρο και έφτασε δίκαια στη νίκη.

Το σκορ για την ομάδα του Κρουσώνα άνοιξε στο25΄ ο Κουράκης για το 0-1, ενώ το πρώτο ημίχρονο έληξε με 0-2 για τους φιλοξενούμενους με σκόρερ του δεύτερου τέρματος το Ρογδάκη.

Μάλιστα οι ποδοσφαιριστές του Βασίλη Κρασανάκη είχαν και δύο δοκάρια με τους Γαρεφαλλάκη και Κουράκη.

Στο Β΄ ημίχρονο ο ΠΑΟΚ συνέχισε να είναι εμφανώς ανώτερος και στάθηκε άτυχος αφού Κουράκης και Τσατσάκης σημάδεψαν και πάλι τα δοκάρια του Ζερβού.

Τελικά στο 75΄ ο ΠΑΟΚ έφτασε στην επίτευξη και τρίτου τέρματος με το Ρογδάκη που χρίστηκε σκόρερ για δεύτερη φορά πραγματοποιώντας τι τελικό 0-3.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΔΩΡΙΕΑΣ: Ζερβός Ανδριανάκης Βογιαντζάκης Κρητσωτάκης (75' Δατσέρης) Νικολακάκης Εργαζάκης Μποΐνι Αρίλντο (46' Τουτουδάκης) Ντραγκίτσι Τζιμπικάκης Αουίντα Πεχυνάκης (75΄ Βλαστός)

ΠΑΟΚ: Λιουδάκης Μαυροειδής (60΄ Κανδηλάκης) Μπορμπουδάκης Σηφάκης, Στεφανάκης (46΄ Τριάντης), Φραγκούλης Παπαδιός Ρογδάκης Τσατσάκης Γαρεφαλλάκης (46΄ Τσατσάκης) Κουράκης