Ο ΠΑΟΚ με Μεμοτσέλα σκόρερ 2-1 νίκησε την Χερσόνησσο

Χωρίς να πιάσει καμία σπουδαία απόδοση ο ΠΑΟΚ νίκησε εκτός έδρας την Χερσόνησσο με 2-1.

Πρωταγωνιστής ήταν ο Μεμοτσέλα που σκόραρε και καθάρισε το παιχνίδι με τα δύο γκόλ που πέτυχε .

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν πολύ κακό με ελάχιστες αξιόλογες φάσεις και στην πρώτη ουσιαστική ευκαιρία που βρήκε ο ΠΑΟΚ στο 45ο λεπτό άνοιξε το σκορ όταν σε σουτ του Μεταξάκη απέκρουσε ο Λεοντιάδης η μπάλα βρήκε και στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Μεμοτσέλα από κοντά έγραψε το 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε με τον ΠΑΟΚ να ανεβάζει την απόδοση του μετά το 60' που μπήκε ο Άκης Κουράκης έγινε το 0-2 με τον Μεμοτσέλα .

Λίγο αργότερα έχασε πέναλτυ που κέρδισε ο ίδιος και η Χερσόνησσος μείωσε στο 90' σε 1-2 αγχώνοντας στις καθυστερήσεις τους Κρουσανιώτες που κράτησαν ώς το τέλος την νίκη .

Χερσόνησσος: Λεοντιάδης,Μηλάκης,Μότσος,Φερεντίνος,Ψωρογιάννης,Καπετανάκης,Μαυρής, Ντρειάι,Θεοδωράκης,Κομσίου,Ξυλούρης

ΠΑΟΚ: Βλαχάκης,Κανδυλάκης,Μαυροειδής,Σηφάκης,Στεφανάκης,Μαγάκης, Παπαδιός,Τριάντης,Γαρεφαλάκης,Μεμοτσέλα,Μεμοτσέλα