Ήττα για τους Νέους Αλμυρού Β' 2-3 από την Γόρτυνα

Οι Νέοι Αλμυρού Β' υποδέχτηκαν στο Γάζι στο γήπεδο του Αλμυρού την Γόρτυνα για την 16η αγωνιστική της Β1 κατηγορία της ΕΠΣΗ .

Στο 10ο λεπτό άνοιξε το σκόρ σε 0-1 η Γόρτυνα με ωραία ενέργεια από τον Σκούρτι.

Άμεση ήταν η αντίδραση από τους Νέους Αλμυρού στο 15ο λεπτό ήρθε η ισοφάριση σε 1-1 με τον Γιώργο Μουντράκη.

Στο 25ο λεπτό ο Τσαβολάκης έκανε το 2-1 για τους γηπεδούχους και έτσι παρέμεινε το σκορ ως το ημίχρονο.

Ολική ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο για την Γόρτυνα,αρχικά στο 55' με τον Δαριβιανάκη και με εκτέλεση πέναλτυ από τον Μάλο στο 70' λεπτό .

Νέοι Αλμυρού Β': Παρασύρης,Καλλιάρος(60' Ντουλάκης),Καμαρίτης,Στογιάννος,Κατσαρός,Μουντράκης(78' Βιτσαξάκης),Σταυριανός(60'Γρινιεζάκης),Στρατάκης,Τσαβολάκης,Παπαδάκης(85' Ρεμιδιανάκης),Σαράντος(85΄ Μαυρογιάννης)

Γόρτυνα: Φραγκιαδάκης,Δαριβιανάκης,Κουριδάκης,Μάλο Τρ,Σούρλας(20' Ξαγοραράκης),Μάλο Γ,Ματίγια,Σκούρτι,Αγκάλιου,Ξηρουδάκης,Ρογδάκης