Πειστική εμφάνιση για το Άλογο Μαλεβιζίου 4-2 τους Κρήτες

Εύκολα όπως δείχνει το τελικο 4-2 το Άλογο Μαλεβιζίου επικράτησε με αντίπαλο την ΑΕ Κρητών .

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στον αγώνα και κατάφεραν και προηγήθηκαν στο 10ο λεπτό με τον Μαρτσέλο Γιούμπα που έβαλε την κόντρα σε διώξιμο του αμυντικού με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα να κάνει το 0-1 για τους Κρήτες .

Στο επόμενο τέταρτο ήρθε η αφύπνιση για τους παίκτες του Μάικ Παρθενάκη και στο 21' με κεφαλιά του Χριστοδουλάκη να ισοφαρίζει και στο 32 μετά από πλασέ του Πατεράκη έδιωξε για λίγο ο Σίμος και στην επαναφορά ο Κάββαλος σε κενή εστία έκανε το 2-1.

Στο 35′ ήρθε και το τρίτο γκολ με τον Ανδρουλάκη, ο οποίος είχε και δοκάρι πριν σκοράρει.

Μέχρι το πρώτο ημίχρονο αξίζει να σημειωθεί ότι το Άλογο Μαλεβιζίου είχε και τρία δοκάρια μεταξυ άλλων .

Στο β' ημίχρονο ο ρυθμός δεν έπεσε και ήρθε το τέταρτο γκολ στο 59΄ με τον Ανδρουλάκη .

Η μείωση του σκόρ σε 4-2 έγινε στο 89′ με τον Γεωργιουδάκη για τους φιλοξενούμενους .

Άλογο Μαλεβιζίου: Κατσέλης(79΄Βάμβουκας),Νικολάου,Παρασύρης(61΄ Κυραλάκης),Περάκης,Χριστοδουλάκης,Δίπλας(61΄Φαρσάρης),Κάββαλος, Πατεράκης(69΄Παπαδάκης),Σχοιναράκης,Ανδρουλάκης(69΄Βιλανάκης),Σημαιάκης

AE Kρήτες: Ντοβίνος,Δαμαβολίτης,Μανήσαλης,Γεωργιουδάκης,Κεσκίνης,Κλάδος,Κοκοσάλης, Κωνσταντάκης,Στιβακτάκης*81' Ξηνταβελονάκης),Τσουβάλας,Γιούμπα(62' Καρουζάκης)