Κακή ισοπαλία ο Αλμυρός 1-1 με το δυνατό Κερατσίνι

Το πάλαιψε δυνατά ο Αλμυρός παρά τις πολλές και βασικές ελλείψεις ποδοσφαιριστών που είχε αλλά δε μπόρεσε να νικήσει το Κερατσίνι φέρνοντας ισοπαλία 1-1 και δυσκόλεψε τη θέση του για να μείνει στην κατηγορία.

Με γκολ απο τα αποδυτήρια ξεκίνησε ο Αλμυρός όταν απο σέντρα του Πατινιώτη απο αριστερά ο Κατσικοκέρης απο το ύψος του πέναλτι με συρτό σουτ έγραψε το 1-0.

Ο Μανώλης Σουτζής παράταξε τον Αλμυρό με τρία στόπερ και δίδυμο μπροστά Κατσικοκέρη και Μπάνβο.

Στο 13΄ σέντρα του Πατινιώτη ο τερματοφύλακας έχασε τη μπάλα σουτ εξ επαφής του Κατσικοκέρη και έσωσε ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων Καπούταγλης.

Το Κερατσίνι προσπαθούσε να απειλήσει απο στημένες φάσεις αφού κέρδιζε πολλά φάουλ έξω απο την περιοχή και έφτασε κοντά στην ισοφάριση στο 28΄ αλλά ο Κόκας από κοντά δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα του Χανιωτάκη.

Ο Αλμυρός έχασε στο 30΄ με τραυματισμό το Μπέριο τη θέση του οποίου πήρε ο Βουϊδάσκης.

Το Κερατσίνι ισοφάρισε στο 36΄ με φοβερό μακρυνό σουτ του Χαρίτου που άφησε άναυδο τον Χανιωτάκη.

Στο 42΄ ατομική προσπάθεια και σουτ του Αγαπάκη μπλόκαρε ο τερματοφύλακας Καπούταγλης.

Στο 44΄ κάθετη πάσα του Μενδρινού στον Βύρρη που απο καλή θέση σούταρε άστοχα.

Στο φινάλε του ημιχρόνου φοβερή ευκαιρία για το Κερατσίνι με την κεφαλιά του Χαρίτου να φεύγει ελάχιστα άουτ από ευνοική θεση.

Με μια καλή ευκαιρία ξεκίνησε ο Αλμυρός το δεύτερο ημίχρονο με τον Καπούταγλη να αποκρούει το κοντινό σουτ του Μπάνβο ο οποίος στο 52΄ είχε και ένα ακόμα καλό σουτ μόλις αουτ.

Στο 56΄ δυνατό μακρυνό σουτ του Έγκουεμ πέρασε ελάχιστα άουτ από τα δοκάρια του Καπούταγλη.

Ο Σουτζής στο 63΄ έπαιξε το χαρτί Χαιντινι που πήρε τη θέση του αρνητικού Φυτόπουλου.

Στο 75΄ ωστόσο το Κερατσίνι ήταν αυτό που άγγιξε το γκολ όταν απο πάσα του Ντούνια ο Μουκίδης από κοντά δεν έπιασε καλά το σουτ και μπλόκαρε ο Χανιωτάκης.

Στο 82΄ απο αδράνεια του Έγκουεμ ο Ντούνιας απο καλή θέση σούταρε ψηλά αουτ.

Μεγάλη ευκαιρία στο 87΄ με τον Νικολακάκη από πολύ καλή θέση να σουτάρει απελπιστικά άουτ.

Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Νταγκουνάκης του Κερατσινίου από το διαιτητή Κυριακίδη.

ΑΛΜΥΡΟΣ: Χανιωτάκης, Μπέριος (31΄ λ.τρ. Βουιδάσκης0, Θεοδωράκης, Αγαπάκης, Πατινιώτης, Ξενοκτιστάκης, Φυτόπουλος (63΄ Χαιντίνι), Μπάνβο, Φραγκουλάκης (74΄ Νικολακάκης), Ενγκουέμ, Κατσικοκέρης

ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ: Καπούταγλης, Πάππος, Νταγκουνάκης, Δούμουρας, Σουβατσόγλου, Ντούνιας, Βύρρης (73΄ Καλαμβόκης), Χαρίτος, Κόκκας (59΄Μουκίδης), Ρόππας (73΄ Μαχμουτάι), Μενδρινός (88΄ Λούβης)