Άνετα ο ΟΦΑΜ με 4-1 τις Ελπίδες Καρτερού

Με γκόλ από τα αποδυτήρια μόλις στο 1ο λεπτό του αγώνα, ο ΟΦΑΜ ανοίγει το σκόρ με τον Πανταζή .

Στο 10ο λεπτό ο Σταυρουλάκης έγραψε το 2-0 για την ομάδα του Πέτρου Γιακουμάκη και τέσσερα λεπτά μετά ο Αντωνακούδης με όμορφη ενέργεια έδωσε αέρα τριών τερμάτων για τους γηπεδούχους βάζοντας τις βάσεις για μια άνετη επικράτηση.

Στο 33' ήρθε η προσωρινή μείωση του σκόρ σε 3-1 για τις Ελπίδες με τον Τζάρτζαλο .

Στο 41' ο Πανταζής με όμορφο τελείωμα νίκησε τον Δρακωνάκη και έγραψε το 4-1 για τον ΟΦΑΜ .

Το δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΑΜ συνέχισε να χάνει ευκαιρίες έχοντας τον έλεγχο του αγώνα και χωρίς να απείληθεί.

Ο προπονητής Πέτρος Γιακουμάκης ευχήθηκε καλή συνέχεια στον προπονητή των Ελπίδων Ηρακλή Κωστάκη και στάθηκε στην καλή και πειθαρχημένη διάθεση που έδειξε ο νεαρός 15χρονος Καλαιτζάκης που αγωνίστηκε.

Έδωσε πολλά συγχαρητήρια στην ομάδα του,τονίζοντας ότι η δουλειά συνεχίζεται με κάτω τα κεφάλια μετά το σημερινό νικηφόρο αποτέλεσμα που άφησε πίσω την ήττα από τον Ηρακλή Νιπιδιτού την προηγούμενη αγωνιστική .

Από την ομάδα του διακρίθηκαν οι Πανταζής και Σταυρουλάκης και από τους υπόλοιπους να μην υστερεί κανένας από την νικηφόρο σημερινή εμφάνιση.

ΟΦΑΜ: Μπάμπης,Καπίρης,Μυτάκης,Νοικοκυράκης,Σταυρακάκης,Αεράκης,Παππάς, Αντωνακούδης,Πανταζής,Σταυρουλάκης,Κουρλετάκης

Ελπίδες Καρτερού: Δρακωνάκης,Παρασύρης,Αλεξανδρής,Μύθης,Νικολακάκης,Ντόντα, Σταυριανός,Τζάρτζαλος,Χατζηπαναγιώτης,Νικολάντος,Πατεράκης