Έμεινε στο 1-1 μπορούσε και νίκη ο Aλμυρός στον Άγιο Νικόλαο

Ο Αλμυρός φιλοξενείται από τον τοπικό ΑΟΑΝ για την 23η αγωνιστική στον 5ο Όμιλο της Γ' Εθνικής.

Έγινε ένα δυνατό παιχνίδι μεταξύ ΑΟΑΝ και Αλμυρού και ήρθαν ισόπαλοι με 1-1 .

Το σκόρ αυτό αφήνει ανοιχτή την υπόθεση παραμονής και τις δύο ομάδες με ανάμεικτα συναισθήματα στο κυνήγι της σωτηρίας .

Ο Αλμυρός στάθηκε πολύ καλά αντεδρασε ισοφάρισε και είχε ευκαιρίες για την νίκη στο τελευταίο δεκάλεπτο .

Στο 13' ο Κατσικοκέρης βγήκε μόνος απέναντι στο Γιαγκιόζη πλάσαρε και απέκρουσε σωτήρια με τα πόδια ο τερματοφύλακας του ΑΟΑΝ.

Στο 38' ο Λίτσκας έβγαλε μόνο το Νοκάι απέναντι στο Χανιωτάκη αλλά το διαγώνιο σουτ του επιθετικού των γηπεδούχων έφυγε ελάχιστα άουτ.

Στην επόμενη άμέσως φάση στο 39' ένα δυνατό σουτ του Πιερτζακόμι έξω από την περιοχή μπλόκαρε ο Γιαγκιόζης.

Στο Α' ημίχρονο ο Αλμυρός ήταν άριστα στημένος μέσα στον αγωνιστικό χώρο και στη μεγαλύτερη διάρκεια του είχε τον έλεγχο.

Οι Μπάσιτσ, Ενγκουέμ ανασταλτικά κυριάρχησαν στη μεσαία γραμμή και η ομάδα του Γαζίου έχασε μοναδική ευκαιρία με τον Κατσικοκέρη να προηγηθεί στο σκορ.

Οι γηπεδούχοι του ΑΟΑΝ έκαναν πολλά λάθη στην ανάπτυξη του παιχνιδιού τους ενώ εμφανή ήταν το άγχος στις κινήσεις τους.

Προς το τέλος του ημιχρόνου έχασαν με το Νοκάι την ευκαιρία να πάρουν το προβάδισμα στο σκορ.

Στο 46' ωραία προσπάθεια και σουτ του Φραγκουλάκη έδιωξε δύσκολα στην αριστερή γωνία του ο Γιαγκιόζης.

Στο 62' με υπόδειξη του βοηθού κατελογίστηκε πέναλτι υπέρ του ΑΟΑΝ σε χέρι αμυντικού. το εκτέλεσε εύστοχα ο Μηνάς και έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους.

Στο 67' κόρνερ του Φραγκουλάκη στο πρώτο δοκάρι γυριστή κεφαλιά του Ενγκουέμ έφυγε ελάχιστα άουτ.

Στο 68' φοβερό σουτ του Φυτόπουλου έδιωξε εκπληκτικά ο Γιαγκιόζης.

Στο 69' σουτ του Πιερτζακόμι έξω από την περιοχή σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Κατσικοκέρης με κοντινή κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1 για τους φιλοξενούμενους.

Στο 89' φάουλ του Φραγκουλάκη κοντινή κεφαλιά του Θεοδωράκη απέκρουσε ο Γιαγκιόζης .

ΑΟΑΝ: Γιαγκιόζης,Κίτος(16' Ζέλιος),Πυθαρούλης,Πλουσής,Αλεξάκης,Φουκαράκης,Χίζι,Λίτσκας(78΄ Μαρκάκης),Μελισσόπουλος,Μηνάς,Νοκάι(84΄ Κουτούζος)

Αλμυρός Γαζίου: Χανιωτάκης,Αγαπάκης,Πατινιώτης,Μπάσιτς(83' Βουιδάσκης),Αμαραντίδης(56' Φυτόπουλος), Κατσικοκέρης(83' Μπάνβο),Φραγκουλάκης,Ενγκουέμ,Πιερτζακόμι