Έπιασε κορυφή η Αγία Βαρβάρα με την νίκη 2-1 με τους Νέους Αλμυρού

Οι Νέοι Αλμυρού φιλοξένησαν την Αγία Βαρβάρα για την 21η αγωνιστική στην Α2 ΕΠΣΗ για τον 1ο Όμιλο.

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Ολη η δράση του αγώνα παίκτηκε στο πρώτο ημίχρονο όπου μπήκαν τα γκόλ της αναμέτρησης .

Πρώτη φάση για τους Νέους Αλμυρού στον αγώνα στο 12' με τον Τζαγκαράκη να κάνει το σουτ και τον Δαμιανάκη να διώχνει.

Στο 17' ο Χασουράκης εκτέλεσε το κόρνερ για τους φιλοξενούμενους, με τον Γιαλυτάκη να πιάνει την κεφαλιά και τη μπάλα να πηγαίνει στο οριζόντιο δοκάρι!

Στο 21' η Αγία Βαρβάρα προηγήθηκε με τον Μαρή που με μακρινό σουτ σκόραρε για το 0-1 .

Στο 30' μετά από τη σέντρα του Καρτάλη, ο Καναβάκης από κοντά ισοφάρισε σε 1-1 , η χαρά δεν κράτησε πολύ καθώς ένα λεπτό αργότερα η Αγία Βαρβάρα πήρε εκ νέου το προβάδισμα με κοντινό σουτ του Γιαλιτάκη για το 1-2 .

Στο δεύτερο ημίχρονο η Αγία Βαρβάρα κρατούσε ψηλά την αμυντική της γραμμής και δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στους Νέους του Αλμυρού.

Ενώ στο 73' ο Γιαλιτάκης αστόχησε σε μοναδικό τετ α τετ με τον τερματοφύλακα.

Το τελικό σκόρ δεν άλλαξε και έτσι η Αγία Βαρβάρα εκμεταλεύτηκε την γκέλα της Τυλίσου από τον Άγιο Δημήτριο και πλέον βρίσκεται στην κορυφή του 1ου ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ.

Νέοι Αλμυρού: Βασιλάκης,Περγαντής(46' Θεοδοσίου),Στρατάκης,Τσικανδυλάκης,Αρβανίτης,Κανάκης,Πιπεράκης(46'Δάλλας), Τζαγκαράκης(83' Ρεμιδιανάκης),Καναβάκης,Καρτάκης(83' Τσαβολάκης),Ρούκος(69'Μουντράκης)

Αγία Βαρβάρα: Δαμιανάκης(85'Μυλωνάκης),Ανδρικάκης,Δουκιαντζάκης,Καμπάνης(61'Χατζηγεωργίου),Μαρής(80' Κουκλίδης),Παπαδομιχελάκης(61' Σκουλάς), Σιαπλαούρας,Καλαιτζάκης,Σόρα,Χασουράκης,Γιαλυτάκης