Σίφουνας οι Νέοι Αλμυρού επικράτησαν 6-0 του ΠΟΗ

Πολύ καλή εμφάνιση και επιβλητική νίκη για τους Νέους Αλμυρού, οι οποίοι συνέτριψαν με 0-6 εκτός έδρας τον ΠΟΗ.

Στο 12΄ λεπτό οι Νέοι Αλμυρού άνοιξαν το σκορ, με τον Περγαντή να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

Στο 22' οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και δεύτερο τέρμα με το Δάλλα, κάνοντας το 0-2που ήταν και το σκορ Α΄ ημιχρόνου.

Στο Β΄ ημίχρονο , οι ποδοσφαιριστές του Λεωνίδα Τιτομιχελάκη μπήκαν αποφασισμένοι για να «καθαρίσουν» την υπόθεση νίκη και στο 53′ έκαναν το 0-3 με τον Θεοδοσίου, ενώ στο 58′ με τον Καναβάκη έφτασαν το σκορ στο 0-4.

Στη συνέχεια ο Τζαγκαράκης με δύο προσωπικά τέρματα στο 70′ και 73′ διαμόρφωσε το τελικό 0-6 που έδωσε διαστάσεις θριάμβου στους Νέους Αλμυρού.

ΠΟΗ: Ράδοβιτς, Βασιλάκης, Κουκουράκης, Χατζάκης (80΄ Κατσελής), Τζιρίτας (65΄ Φραγκομανωλάκης), Τιγκίρης, Τσαγκαράκης, Φουντουλάκης, Χαιντίνι (46΄ Λυραράκης), Λιδοργινάκης, Τσαγκαράκης (65΄ Κακουλάκης)

ΝΕΟΙ ΑΛΜΥΡΟΥ: Παγωμένος, Θεοδοσίου, Περγαντής, Στρατάκης 970΄ Ρεμιδιανάκης), Αρβανίτης, Μουντράκης, Πιπεράκης, Τσαγκαράκης, Τσαβολάκης, Δάλλας (46΄ Σφακιανάκης), Καναβάκης