Κτύπησε στο φινάλε ο Κλαπάκης η Δαμάστα 2-1 τον Εργοτέλη

Όλα έγιναν στο τελευταίο δεκάλεπτο στη Δαμάστα όπου η τοπική ομάδα επικράτησε του Εργοτέλη με 2-1.

Τη μεγάλη νίκη για τους γηπεδούχους χάρισε ο Κλαπάκης στο 90΄.

Στο πρώτο μέρος παρά τις όποιες καλές στιγμές δεν είδαμε κάποιο τέρμα με αποτέλεσμα το 0-0 να μένει μέχρι την ανάπαυλα.

Στα πρώτα 35 λεπτά της επανάληψης συνέχισαν οι δύο ομάδες να μην μπορούν να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα, όμως στο τελευταίο δεκάλεπτο όλα άλλαξαν.

Το προβάδισμα στη Δαμάστα έδωσε ο Βατσινάς με εύστοχο πλασέ στο 80′ πετυχαίνοντας το 1-0.

Πέντε λεπτά αργότερα όμως ο Κατσούρρι ερχόμενος από τον πάγκο ισοφάρισε με εύστοχο πλασέ για τον Εργοτέλη 1-1 σε αντεπίθεση της ομάδας του.

Την τελευταία λέξη όμως την  είπε ο Κλαπάκης για την Δαμάστα, ο οποίος με σουτ εκτός περιοχής στο 90′ έγραψε το 2-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα!

Δαμάστα: Χατζιδάκης, Μηλιαράκης, Πεταλάκης, Σερλιδάκης, Χαραλαμπάκης, Κλαπάκης, Κουτσοποδιώτης, Μυφτάρι, Κωστάκης, Ρουμπάκης, Ταμπάκης

Εργοτέλης: Μιράσι, Αλεξανδράκης, Κρασανάκης, Τβαούρι, Κόκκινος, Κουτάντος, Σκούφος, Σφακιανάκης, Χότζα, Ντίσα, Σαμπροβαλάκης